''KUP PRIJATELJSTVA'' PRIPAO PARTIZANU: Crno-beli šampioni u finalu savladali Osijek

11. 06. 2023. u 14:06

Fudbaleri Partizana su osvajači Kupa prijateljstva. Partizan je u finalu savladao Osijek rezultatom 3:2 (0:1).

КУП ПРИЈАТЕЉСТВА ПРИПАО ПАРТИЗАНУ: Црно-бели шампиони у финалу савладали Осијек

Partizan je kao i u prethodne duele ušao snažno, ali to nije donelo rezultat koji je priželjkivao Nenad Stojaković.

Osijek je čvrsto držao redove, koristio svaku priliku da krene napred, tražio put i pronašao ga.

Igrao se 21. minut kada je Dominik Solić doneo prednost timu Ivana Lajtmana. Soliću je ovo drugi hol na turniru.

Pokušavao je Partizan, nije odustajao od svoje igre, ali nije odstupao ni Osijek.

Brojnije izmene koje je napravio Stojaković unele su i svežinu u igru Partizana koji je pojačao pritisak i tako došao i do slobodnoh udarca sa nekih 20 metara, levo malo iskosa.

To je dovelo i do rasprave igrača Osijeka sa sudijom, ali i do gola. Zoran Alilović je lepo pogodio direktno iz slobodnjaka u 55. minutu.

Svežina u nogama tri minuta kasnije donosi Partizanu i vođstvo. Četvrti gol na turniru postigao je Dušan Jovanović.

Nije Osijek odustao od ovog meča, kretao je napred, pokušavao i uspeo. Uz malu pomoć odbrane Partizana koja je u pokušaju da raščisti situaciju ispred gola proigrala Mateja Lugarića koji trese mrežu za 2:2 u 66. minutu.

Ako je Osijek propustio da praktično odmah dođe do gola, Partizan nije.

Igrač za preokret, kao i protiv Vojvodine u četvrtfinalu bio je Jovanović svojim drugim golom na utakmici.

Dodeljene su i nagrade za najbolja individualna ostvarenja na ovogodišnjem turniru.

Najbolji igrač je Dušan Jovanović koji je i najbolji strelac sa pet pogodaka.

Najbolji golman je čuvar mreže Borca Vuk Nikolić.

(Sportklub)

BONUS VIDEO: ONI SU NAŠ PONOS! Posle Đokovića, Jokiću uručeno značajno priznanje

ČUDO U BEOGRADU: Ruska himna prestala da se intonira tokom dodele zlata, a onda se desilo - ovo (VIDEO)

ČUDO U BEOGRADU: Ruska himna "prestala" da se intonira tokom dodele zlata, a onda se desilo - ovo (VIDEO)

Rusija ovih dana sa ponosom ističe da na Evropskom prvenstvu u boksu čiji je domaćin Srbija njeni takmičari mogu da nastupaju uz sva državna znamenja, a i pod imenom zemlje iz koje su, kao i da se himna Ruske Federacije intonira kada neko od Rusa dođe do zlatne medalje. Međutim, baš sa tom himnom desio se jedan neočekivani problem. A onda je usledila vrlo emotivna scena...

28. 04. 2024. u 16:44