"OVO JE ŠALA": Žoze Morinjo video kaznu za Juventus i ovako reagovao
TRENER Rome Žoze Morinjo izjavio je da mu je žao igrača Juventusa, ali je portugalski stručnjak dodao da je ugrožena regularnost u Seriji A, prenose italijanski mediji.
Tanjug/AP
Podsetimo, klub iz Torina kažnjen je danas oduzimanjem 10 bodova zbog malverzacija prilikom transfera igrača. "Stara dama" je zbog pala sa drugog mesta u Seriji A na sedmu poziciju i praktično je izgubila šanse da se nađe u Ligi šampiona sledeće sezone.
- Ovo je šala za mene. Kaznili su Juventus dve utakmice pre kraja sezone. To je čudno za sve, čak i za Juventus. Da ste mi rekli pre utakmica sa Moncom i Bolonjom, imali bismo drugačiji pristup u ligi. Morali smo sve karte da bacimo na Ligu Evrope - rekao je Morinjo.
Roma je večeras odigrala 2:2 na svom terenu sa ekipom Salernitane u meču 36. kola Serije A. "Vučica" se trenutno nalazi na šestom mestu na tabeli sa 60 bodova.
- Žao mi je Masimilijana Alegrija i njihovih igrača jer su te bodove zaradili na terenu, ali istina je i da je liga ugrožena. Ne želim da pričam više o ovome, žao mi ih je jer su profesionalci - zaključio je Morinjo.
Ekipa iz Rima će u finalu Lige Evrope igrati protiv Sevilje. Taj meč se igra u Budimpešti, 31. maja od 21 sat.
BONUS VIDEO: Majstorija Ivanića za vođstvo Zvezde protiv Radničkog
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ANĆELOTI I BRAZIL U PROBLEMU: Nejmar zbog povrede i dalje van terena i trenažnog procesa
NA stadionu Hantington Bank Fild u Ohaju, Brazil i Egipat igraju prijateljski meč u sklopu poslednjih priprema za Svetsko prvenstvo.
06. 06. 2026. u 07:00
CEO IZRAEL U ŠOKU: Ne može da veruje šta se dešava u Tirani! (VIDEO)
Svetsko prvenstvo u fudbalu "samo što nije", a najnovije vesti - prilično su burne.
06. 06. 2026. u 12:41 >> 17:07
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)