TADIĆ PONOVO JUNAK AJAKSA: Srbin golom i asistencijom doneo pobedu "kopljanicima"

16. 05. 2023. u 17:23

SRPSKI fudbaler Dušan Tadić najzaslužniji je za novu pobedu Ajaksa u Erediviziji. "Kopljanici" su kao gosti trijumfovali protiv Groningena u 32. kolu sa 3:2, a kapiten tima iz Amsterdama je zabeležio gol i asistenciju.

ТАДИЋ ПОНОВО ЈУНАК АЈАКСА: Србин голом и асистенцијом донео победу копљаницима

Upravo je on u 18. minutu sa bele tačke doveo ekipu do prednosti. Ipak, domaćin je do odlaska na odmor uspeo da izjednači rezultat preko Florijana Krugera.

Tadić se u ulozi asistenta našao u 81. minutu kada je Julijan Timber pogodio za 1:3. Konačan ishod meča postavio je Laros Duarte u 87. minutu. Drugi gol za "kopljanike" bio je delo Mohameda Kudusa.

Kapiten reprezentacije Srbije je na 32 utakmice u prvenstvu Holandije postigao 10 golova i dodao 17 asistencija.

Podsetimo, Ajaks je treći na tabeli sa 66 bodova, ima pet manje od PSV-a i male izglede da se nađe u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

BONUS VIDEO: BARSELONA PROSLAVILA TITULE: Hiljade navijača pozdravilo fudbalere i fudbalerke tokom vožnje ulicama