BEZ POLITIKE U KATARU: FIFA zabranila Dancima da treniraju u ovim dresovima! Evo koja je poruka izazvala čvrstu rekciju svetske kuće fudbala
MEĐUNARODNA fudbalska federacija (FIFA) zabranila je večeras reprezentaciji Danske da na Svetskom prvenstvu u Kataru trenira u dresovima na kojima su ispisane poruke o poštovanju ljudskih prava, prenosi "Dejli mejl".
Foto: Arhiva Novosti
Fudbalski savez Danske (DBU) želeo je da igrači nacionalnog tima treniraju u Kataru u dresovima na kojima bi pisalo "Ljudska prava za sve".
Engleski mediji prenose izjavu portparola DBU-a Jakoba Hojera, koji je rekao da je FIFA odbila zahtev Danaca.
- Poslali smo zahtev FIFA, a odgovor je bio negativan. Žalimo zbog toga, ali moramo to da uzmemo u obzir - rekao je generalni direktor Saveza Jakob Jensen .
Britanski mediji podsećaju da FIFA zabranjuje političke poruke na utakmicama. DBU je naveo da se ne slaže da se radi o političkoj poruci, ali je istakao će poštovati odluku FIFA.
Podsetimo, Mundijal će biti održano u Kataru od 20. novembra do 18. decembra. Danska će igrati u grupi sa D sa Francuskom, Australijom i Tunisom.
BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI:
Preporučujemo
DEBAKL PARTIZANA U GRČKOJ: Olimpijakos naneo bolan poraz crno-belima
10. 11. 2022. u 21:43
ZVEZDA PORAŽENA U ISTANBULU: Crveno-beli bez rešenja za Motlija, još se čeka na pobedu u gostima
10. 11. 2022. u 16:17 >> 20:06
ODE ZVEZDA NA "+10"! Šampion trijumfom u burnom derbiju kola iskoristio kiks Partizana (VIDEO)
10. 11. 2022. u 20:37 >> 20:38
PARTIZAN IZGUBIO U HUMSKOJ: Spartak stigao do trijumfa u samoj završnici
10. 11. 2022. u 18:25 >> 18:25
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KO ĆE SE RADOVATI U LAJPCIGU? Glazner juri treći trofej sa Palasom, Rajo prvi evropski u istoriji kluba
FINALE Lige konferencija biće odigrano večeras u Lajpcigu, a koplja će ukrstiti timovi za koje se očekivalo da doguraju daleko, Kristal palas i Rajo Valjekano.
27. 05. 2026. u 07:00
ENGLESKA U ŠOKU: Kapiten Mančester junajteda se odrekao engleskog i uzeo RUSKO državljanstvo!
Najnovije vesti iz fudbala su pomalo neverovatne.
26. 05. 2026. u 19:49
NAJBOGATIJA PEVAČICA BALKANA: Maja za godinu zaradila 92 miliona i PRESTALA DA PEVA na svadbama
PRE tačno tri godine, pevačica je donela iznenađujuću odluku da trajno prestane da peva na svadbama.
26. 05. 2026. u 20:30
Komentari (0)