OVO BAŠ I NIJE NORMALNO ŠTA RADI: Erling Haland, napadač kakvog Evropa dugo nije videla

18. 09. 2022. u 16:49

KADA je Erling Haland iz Salcburga prešao u Borusiju iz Dortmunda malo ko je očekivao da će Norvežanin da nastavi sa blistavim igrama u Bundesligi, a još manje da će tako brzo postati jedan od najubojitijih napadača današnjice. .

ОВО БАШ И НИЈЕ НОРМАЛНО ШТА РАДИ: Ерлинг Халанд, нападач каквог Европа дуго није видела

Ipak, brzo je pokazao da Neverne Tome greše o njemu. Na debiju je u pobedi Augzburga postigao tri pogotka, a za to mu je na terenu trebalo, verovali ili ne, 34 minuta.

Već u narednom meču protiv Kelna za 25 minuta na terenu u pobedi 5:1 postigao je dva pogotka.

Postao je brzo miljenik navijača "milionera", a Evropa se divila njegovim igrama i učinkovitosti.

Erling Haland sinonim je za učinkovitost, za Borusiju je odigrao 89 mečeva, postigao je 86 golova, uz 23 asistencije, a za sve to vreme dobio je samo 8 žutih kartona za 7.215 minuta na terenu.

Sudbina je htela da potpiše u letnjem prelaznom roku za Mančester siti, tim za koji je nastupao i njegov otac, Alfi Haland. Ponovo su se Neverne tome javile sa sumnjom da može da nastavi na isti način, a on ih je razuverio. Na 10 odigranih duela za Siti (sedam liga, dva Liga šampiona, i jedan u Komjuniti šildu) postigao je 14 pogodaka, a tek je sredina septembra...

Inače, jubilarni 100. gol postigao je u duelu protiv Vulverhemptona.

Ukoliko Halanda poredimo sa Lionelom Mesijem ili Kristijanom Ronaldom, jasno je da Norvežanin preti da u budućnosti nadmaši njihove uspehe.

Lionel Mesi je sa 22 godine za Barselonu postigao 80 pogodaka, dok je Kristijano Ronaldo postigao 47 golova.