ORLIĆI RAZOČARALI: Poraz od Austrije za kraj sna o Mundijalitu (VIDEO)

O. M.

25. 06. 2022. u 21:57 >> 21:57

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije poražena je od Austrije sa 3.2 u utakmici trećeg kola grupe B Evropskog prvenstva za igrače do 19 godina.

ОРЛИЋИ РАЗОЧАРАЛИ: Пораз од Аустрије за крај сна о Мундијалиту (ВИДЕО)

Ispostavilo se da su orlići najbolj utakmicu na šampionatu odigrali u prvom kolu protiv Izraela, iako je već tada bilo jasno da nešto ne štima u ovom timu.

Sva tri gola Auastrijanci su nam dali posle kornera i smušene intervencije celokupne odbrane. I sva tri puta strelci su bili defanzivci Austrije. Dva gola postigao je Kverfeld a jedan Valner.

Počasni pogodak za Srbiju postigao je Lazetić.

Austrija će sa Slovačkom odlučivati o petom putniku na Mundijalito, s četiri vize izborili su polufinalisti. U borbu za finale Evropskog prvenstva sastaće se Engleska - Italija, odnosno Izrael - Francuska.

KRAJ UTAKMICE

88' - Tračak nade za Srbiju, smanjili smo na 3:2.

66' - Neverovatne stvari dešavaju se našoj odbrani. Opet smo primili gol posle kornera i opet nam je presudio toper Austrije. Valner je strelac. Srbiji ostaje nada da može do kraja da postigne dva gola i tako izbori baraž.

55' - Austrija ponovo vodi! Taman kad je naša reprezentacija imala inicijativu usledila je smušea reakcije cele odbrane što su Austrijanci iskoristili. Opet je strelac bio Kverfeld?!

49' - Nova prilika za orliće. Knežević je izborio samo korner.

47' - Počeo je drugi deo igre. Imali smo obećavajući napad, u prodoru je bio Nemanja Motika, ali je zaustavljen na ivici kaznenog prostora.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45' - Opet Ajdar u izglednoj prilili koju je uprskao jer je šutirao spoljnim iz izgledne prilike.

45' - Lazetić donosi izjednačenje Srbiji u završnici poluvremena!

38' - Ajdar pokušava, ali slabo je šutirao.

29' - Ofanziva orlića posle primljljenog gola, ali ne prolazi pokušaj preko desnog krila.

25'- Austrija vodi!!! Strelac je defanzivac Kverfeld koji je iskoristio lšu reakciju odbrane Srbije posle kornera.

17’ – Lepo dodavanje Kneževića za Ajdara, lepa akcija, izašao je naš napadač ispred gola i šutirao visoko.

2’ – Srbija traži načine da dođe do gola Austrije, Lazetić je bio u jednom dobrom pokušaju, ali nije bio dovoljno brz da prevari čuvara.

6' - Englezi vode protiv Izraela, što odgovara našoj selekciji. Knolmiler je šutirao snažno, bio je iskosa ispred gola Srbije i bio je veoma blizu da donese prednost Austriji.

1' - Počeo je meč u Banskoj Bistrici. Prvi napad ima Austrija.

Meč se igra u Banskoj Bistrici u Slovbačkoj, koja će biti rival trećeplasiranoj ekipi u baražu.

UOČI MEČA

Srbija nastupa u sledećem sastavu: Lukić, Lazić, Ilić, Leković, Miletić, Stanković, Petković, Knežević, Motika, Ajdar, Lazetić.

Orlićima je dovoljan bod za treće mesto koje vodi u baraž za Omladinsko prvenstvo sveta, dok je potrebno pravo čudo i ubedljiva pobeda, uz odgovarajući rezultat utakmice Engleska - Izrael da izabranici Aleksandra Jovića direktno odu na Mundijalito, ali i u drugu fazu Eura.