LIGA NACIJA: Nemci i Englezi podelili plen u derbiju , Mađari nedovoljno tvrdi van Budimpešte

07. 06. 2022. u 22:44

OVE noći na programu su bile utakmice fudbalske Lige nacija, a derbi večeri igrao se u Nemačkoj gde je domaća selekcija dočekala reprezentaciju Engleske.

ЛИГА НАЦИЈА: Немци и Енглези поделили плен у дербију , Мађари недовољно тврди ван Будимпеште

Nakon što su mreže mirovale u prvom poluvremenu, uspavanku je prekinu vezista Borusije iz Menhegladbaha Jonas Hofman, koji je na asistenciju Džošue Kimiha matirao Pikforda.

Gol u 50. minutu. delovalo je da će biti jedini na susretu, jer su jedan na jedna šanse sa golmanima u završnici promašili i jedni i drugi. Prvo je Timo Verner bio dekoncentrisan, da bi kasnije i sjajni realizator "gordog albiona", Hari Kejn bio neprecizan.

Ipak, najbolji centarfor sa ostrva, dobio je popravni ispit, pa je golom sa bele tačke u 88. minutu postavio konačnih 1:1.

On je osvojio kazneni udarac i rutinskom realizacijom u donji desni ugao doneo zlatan vredan bod Engleskoj.

Na drugoj strani neugodni Mađari su gostovali u Italiji i još jednom pokazali da njihov skalp niko neće lako skinuti.

Italija je povela golom Nikola Barele u 30. minutu, a pred sam kraj prvog dela prednost je duplirao Lorenco Pelegrini.

Mađarska ni jednog momenta nije bila inferioran protivnik na terenu, a plamičak nade upaljen je kada je kiksirao štoper "azura", Đankluka Manćini i zatresao sopstvenu mrežu.

Italija je na taj način zasele su na čelo grupe tri i sa četiri boda za jedan su ispred naših komšija, dok su Nemci sa dva i Englezi sa jednim bodom jako loše startovali za fudbalski renome karakterističan za ove zemlje.

Bonus video: Katar - obilazak neobičnog stadiona za Svetsko prvenstvo

PUTIN ODGOVORIO NA PONIŽAVANJE RUSIJE: Evo šta je poručio svetskim moćnicima sporta pred Olimpijske igre Pariz 2024

PUTIN ODGOVORIO NA PONIŽAVANjE RUSIJE: Evo šta je poručio svetskim moćnicima sporta pred Olimpijske igre "Pariz 2024"

RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, još jednom je u prvi plan izbacio i sport. A kako najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" uopšte nisu naivne, poslednja dešavanja i dosad najveće poniženje za sportiste Ruske Federacije doveli su i do reakcije ruskog predsednikam Vladimira Putina.

18. 03. 2024. u 15:33