ROMAN ABRAMOVIČ "VIŠE NIJE RUS": Uzeo treći pasoš i zapanjio Engleze, a taman su mislili da su ga se rešili
ENGLEZI baš ne dozvoljavaju lako da im Roman Abramovič "vršlja" po tamošnjem fudbalu kako to čuveni ruski bogataš hoće, ali gazda Čelsija je rešio da im doskoči.
Tanjug/AP
On je kupio londonski klub 2003. godine, ali od 2018. ima probleme da se duže zadrži u Velikoj Britaniji, a naročito da tamo posluje, otkako su Englezi rešili da se na sve načine obračunavaju s Rusima zbog "Salisberi incidenta s trovanjem".
Probao je Abramovič prvo da situaciju sa vizom reši tako što je uzeo izraelski pasoš 2018, ali kako je i dalje mogao samo na kratko da boravi na Ostrvu (a zbog nemogućnosti poslovanja na željene načine, odustalo se i od građenja novog stadiona za Čelsi), čuveni Rus je sada postao - Portugalac.
Tačnije, dobio je portugalsko državljanstvo, i to na osnovu tamošnjeg zakona iz 2015. godine koji omogućava naturalizaciju potomaka sefardskih Jevreja, koji su sa Iberijskog poluostrva proterivani tokom srednjovekovne inkvizicije.
Roman Abramovič / Foto: Tanjug/AP
Pomenuti gazda Čelsija, inače 55-godišnjak, neretko je u Nemačkoj istican i kao neko ko pomaže očuvanje baštine tamošnjih Sefarda, naročito u Hamburgu.
Sa novim pasošem Roman Abramovič se nada da će moći i duže i češće da boravi u Londonu, gde je nedavno, krajem novembra, gledao uživo remi sa Mančester junajtedom (2:2), što mu je bilo prvo prisustvo na utakmici Čelsija na Ostrvu posle čak tri godine.
BONUS VIDEO: Slobodni asovi - transferi ovih igrača bi od januara mogli da promene fudbal
Preporučujemo
"NAVIKAO SAM NA BOMBE U SRBIJI": Dušan Tadić šokirao Holanđane posle nereda u Roterdamu
20. 12. 2021. u 09:00
VELIKA TRANSFER "OTMICA": Dušan Vlahović ide tamo gde ga niko nije očekivao?!
20. 12. 2021. u 09:28
VLAHOVIĆ PROPUŠTA DERBI, ALI DVA SRBINA MOGU DA ODLUČE ISHOD: Milinković Savić bio heroj Napolija a sada se nada prvoj pobedi nad Juventusom
U derbiju 14. kola Serije A, italijanski velikani Napoli i Juventus sastaće se u nedelju na stadionu Dijego Armando Maradona.
07. 12. 2025. u 10:00
ZAPAD U ŠOKU! Vladimir Putin slavi, ovo je čekao od 2022!
Otkako je počeo rat u Ukrajini, ili kako to Ruska Federacija zove "specijalna vojna operacija", Rusija je bila na meti mnogobrojnih sankcija. Dobar deo njih se odnosio i, još uvek, odnosi se na sport, ali... stvari se menjaju. I to više ne polako. A najnovija vest - obradovala je ruskog predsednika, Vladimira Putina, jer se njegov omiljeni sport vraća na velika, međunarodna vrata, sa sve ruskim obeležjima.
08. 12. 2025. u 15:15
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)