POBEDA CRNO-BELIH OSTALA U MAGLI: Umorni Partizan promašio penal, Proleter prekinuo tradiciju!

A. Ilić

07. 11. 2021. u 22:08 >> 21:02

FUDBALERI Partizana nisu uspeli da pobede Proleter u Humskoj. Jedan od zanimljivijih mečeva 16. kola odigran je bez mnogo uzbuđenja, a završen je bez pobednika, ali i golova - 0:0.

ПОБЕДА ЦРНО-БЕЛИХ ОСТАЛА У МАГЛИ: Уморни Партизан промашио пенал, Пролетер прекинуо традицију!

Sporadično su napadali gosti u prvom poluvremenu, najbliži golu bili su preko Kolumbijca Dilana Ortiza.

Rikardo je u 29. minutu ozbiljno pripretio. DObio je odličnu loptu, bio je neodlučan. Na kraju dodaje do Jovića koji šutira pravo u Petrića.

Na početku poluvremena napravio je Stanojević trostruku izmenu. Terzića, Uroševića i Meniga je poslao na teren, a na klupu su otišli. Natho, Jović i Obradović.

Jojić je u 66. minutu šutirao, udarila je lopta nekoga u ruku, a Rikardo Gomeš izveo je najstrožu kaznu. Pročitao je kroz maglu njegov pokušaj Odlični Nikola Petrić.

Još jednom je golman gostiju odlično reagovao u 81. minutu kada je Igor Vujačić šutirao sa peterca. Još jednom je imao posla golman gostiju u 84. minutu, a ponovo je izašao kao pobednik, ovoga puta protiv Terzića.

Napadao je Partizan u završnici meča, ali junak gostiju Nikola Petrić bio je više nego solidan, te je sačuvao gol i osvojio prvi bod u istoriji protiv crno-belih na do sada odigranih 12 mečeva.

PARTIZAN - PROLETER 0:0

92' Oprobao je udarac i Menig, samo korner za crno-bele.

90' Produžen je meč šest minuta.

89' Stihijski je Partizan napadao u završnici. Svi pokušaji završavali su u blizini Petrića kojem nije bilo teško da pokupi loptu.

81' Igor Vujačić je bio u prilici, nakon odlično ubačene lopte šutirao je, Petrić brani.

77' Terzić je oprobao udarac, nema opasnosti po gol rivala.

76' Lazar Marković je mesto ustupio Filipu Holenderu.

68' Rikardo Gomeš je izveo jedanesterac, a Nikola Petrić fantastično reaguje. Nema gola za Partizan.

66' Jojić je šutirao, nije se tačno video šta se dogodilo, a Pavle Tomić pokazao je na "belu tačku".

64' Skopljak je po tvrdnjama igrača Partizana igrao rukom, VAR snimak pokazao je da greše. Nema penala.

62' Partizan je io blizu gola. Nakon dobre lopte Meniga marković je šutirao sa ivice šesnaesterca, lopta prolazi tik preko prečke.

59'Stojanović je nehotice dobio udarac u glavu tokom kornera, igrač Proletera neće nastaviti utakmicu.

52' Velika prilika za Rikarda koji je izašao pred golmana Proletera, ali Petrić je izšao kao pobednik. Možda je napadač crno-belih imao boljih rešenja od šuta.

50' Gusta magla nadvila se nad Beogradom. Evandro je imao prekid sa 25 metara. Eduardo je poslao loptu preko gola.

46' Trostruka izmena u Humskoj. Partizan će u drugom poluvremenu igrati sa Nikolom Terzićem i Uroševićem dok su igru napustili Natho, Jović i  Obradović.

POLUVREME

45' Kraj prvog poluvremena.

44' Pokušao je glavom Rikardo Gomeš nakon proigravanja po levoj strani, tik uz stativu odlazi lopta.

41' Nakon prigovora sudiji Stojanović dobija javnu opomenu u redovima Proletera.

38' Žuti karton dobio je Bibras Natho u ekipi Partizana.

35' Partizan pokušava da probije bedem rivala, ali je put u Belgiju očigledno uzeo danak, te nema ozbiljnijih šansi za sada, podsetimo, Jović je bio najbliži golu rivala.

29' Velika šansa za Partizan, Rikardo je dobio loptu u srcu šesnaesterca, petljao je sa njom između trojice igrača, na kraju dodao do Jovića koji šutira u Petrića.

19' Jako skroman početak meča, bez uzbuđenja epskih razmera za sada. Nema mnogo prilika ni na jednoj ni drugoj strani.

12' Pogrešio je Vujačić, povukao Ortiz kontru, ali je nespretno šutirao.

10' Marković je šutirao, neprecizno, bez opasnosti po gol Petrića.

5' Prete gosti. Prvo je pripretio Evandro, a potom i Vukasović. Popović odličan na početku duela.

1' počela je utakmica u Humskoj.

UOČI MEČA

PARTIZAN (4-2-3-1): Popović – Živković, Miletić, Vujačić, Obradović – Jojić, Natho – Marković, Pantić, Jović – Rikardo.

PROLETER (4-3-3): Petrić – Tanasin, Skopljak, Lambulić, Mitrović – Kojić, Stojanović, Vukasović – Ortiz, Evandro, Mihajlović.

Stanojević je govorio o kadrovskoj situaciji pred meč.

- Došli smo sa puta u petak tokom noći, tako da ću igrače danas prvi put videti na treningu, da vidimo u kakvom je ko stanju, da bismo znali koje igrače da koristimo. Zđelar sigurno neće biti u konkurenciji i Šćekić, za ostale ćemo videti ko se kako bude osećao. Svima nam je jasno koliko nam znači svaka utakmica ovde. Imamo reprezentativnu pauzu posle, da se igrači koji ne igraju odmore - rekao je Stanojević.

Proleter protiv crno-belih do sada nije osvojio nijedan bod. Odigrali su večerašnji rivali 11 mečeva i svi su pripali timu iz Humske.

- Nisam znao za taj podatak, to me plaši. Uvek sam oprezan, ne može da ide na taj način. Imali smo isto protiv nekog protivnika, pa smo odigrali nerešeno. Svaka utakmica je posebna, prošli put smo ja mislim teško pobedili na našem stadionu, bilo je 1:0. Oni su imali neku prečku pred kraj. Ne znate, ta utakmica je mogla da ode u drugom pravcu, da ne ostane taj bilans. Gledamo kako trenutno igraju, kako možemo da ih ugrozimo-, rekao je Stanojević koji smatra da igračima ne treba dodatna motivacija pred ovaj susret.

Šef stručnog štaba gostujućeg tima Dušan Bajić rekao je da će njegovi igrači pokušati da ponove igru iz prethodne utakmice i da što skuplje "prodaju kožu".

- Cilj je da ponovimo kvalitetnu igru iz prvog poluvremena duela sa Vojvodinom, kada smo igrali korektno do sredine terena, nažalost u završnici nismo bili konkretni. Suvišno je trošiti reči o Partizanu, podatak da su lideri, uspešni na tri fronta i imaju dobar roster, dovoljno govori o njihovom kvalitetu. Pokušaćemo da ponovimo igru iz prethodne utakmice i što skuplje "prodamo kožu", rekao je Bajić.