VERUJTE MI, NAPAŠĆEMO: Trener "orlova" obećava ofanzivu i u Lisabonu, gde bi pobeda značila i plasman na Mundijal
KADA su se poslednji put sastali fudbaleri Partizana i Proletera, bilo je to na startu ove sezone u Novom Sadu.
FOTO: M. Vukadinović
Crno-beli su protutnjali stadionom "Karađorđe" i već u 28. minutu poveli 4:0 golovima dvostrukog strelca Rikarda, Uroševića i Jojića, što je bio i konačni rezultat ovog meča.
U tom istom prvom kolu je Zvezda kiksnula protiv Vojvodine u Beogradu, pa je sve do dana današnjeg Partizan na čelu tabele, skoro nenaviknut na takvu situaciju od 2017. godine.
- Plaši me malo što imamo svih 11 pobeda protiv Proletera. Ja sam uvek oprezan. Sećam se da smo pre tačno godinu dana poslednji put igrali na našem stadionu i jedva smo ih pobedili 1:0 - oprezan je trener crno-belih Aleksandar Stanojević i seća se duela iz Humske, kada je Filip Holender u 91. minutu obezbedio domaćinu tri boda, a Novosađani su pre toga pogodili prečku.
Sprema Stanojević večerašnji prvenstveni duel, ali su utisci iz Belgije sa utakmice Lige konferencija sa Gentom (1:1) i dalje sveži.
- Prezadovoljan sam kako su momci odigrali meč. Rekao sam im da će biti utakmica ove sezone kada će rival preuzeti inicijativu i vratiti nas na našu polovinu terena. Dogovor je bio da čekamo naš trenutak i srećan sam što su ispoštovali dogovor i što su imali taktičku disciplinu, pogotovo u odbrani - zaključio je Stanojević.
Podmetači, na lečenje
POSTALO je skoro pa redovno jedno ružno pravilo da se iz pojedinih klubova, tokom okupljanja reprezentacije Srbije podmeću "orlovima", selektorima, Savezu, klipovi u točkove. Pre mesec dana je Dragan Stojković sa "no koment" ispratio jednu izjavu direktora Zvezde. Juče je bio opširniji.
- Toliko me tada potresla ta izjava da sam tog dana zaspao oko 11 uveče. Ja reprezentaciju uvek doživljavam kao nešto što je naše. Vidim i ja, nažalost, da postoje ljudi kojima smeta kada naš nacionalni tim napreduje i uspeh ne prihvataju lako. Takvi bi trebalo da idu na lečenje. Takvima je potrebna pomoć - jasan je Stojković.
Preporučujemo
VELIKO POJAČANjE ZA PARTIZAN: Darko Zakoč opet na klupi crno-belih odbojkašica
06. 11. 2021. u 20:32
INTER ČUVA PRVO MESTO: "Neroazuri" ne bi smeli imati problema protiv rivala sa dna tabele
ZANIMLjIVA trka za Skudeto mogla bi da dobije novu dimenziju već na otvaranju 22. kola Serije A, kada vodeći Inter u petak uveče na "San Siru" (20.45) dočekuje Pizu, ekipu koja se nalazi na pretposlednjem mestu tabele.
23. 01. 2026. u 09:40
"GROBARI" U ŠOKU, "DELIJE" U EUFORIJI! Zvezda prodaje fudbalera za toliko novca da može odmah da kupi CEO PRVI TIM PARTIZANA!
Malme i Crvena zvezda igraju utakmicu Lige Evrope, uz prenos uživo na portalu "Novosti", a neposredno pred taj megdan - pojavile su se spektakularne vesti vezane za fudbalske transfere. I to u vidu potencijalnog rekorda, koji je takav da Zvezdine "delije" već mogu da počnu da slave, a Partizanovi "grobari" da se hvataju za glavu.
22. 01. 2026. u 19:38
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)