ZVEZDA DRŽI NESTVARAN REKORD: Crveno-beli su uradili nešto što niko na svetu nije

19. 10. 2021. u 12:24

CRVENA zvezda može da se pohvali svetskim rekordom po broju mečeva bez poraza u domaćem prvenstvu, naravno, ako se gleda samo aktuelni period.

ЗВЕЗДА ДРЖИ НЕСТВАРАН РЕКОРД:  Црвено-бели су урадили нешто што нико на свету није

Naime, sajt "Gracenote", koji se bavi statistikom i fudbalskim činjenicama, javlja da je Zvezdin niz od 50 mečeva bez poraza u domaćem šampionatu (45-5-0) najduži niz računajući sve lige sveta.

Poslednji put Zvezda je doživela poraz u SL pre 492 dana, odnosno 14. juna 2020. godine, kada su u okviru sezone 2019/2020. gostovali ekipi TSC-a i izgubili rezultatom 2:1.

Strelci za domaćina bili su Boris Varga u 12. i nenad Lukić u 18. minutu, dok je jedini strelac za crveno-bele bio Nemanja Milunović u 78. minutu.

Crveno-beli su, inače, tokom cele prethodne sezone imali samo dva poraza u Evropi: onaj od Hofenhajma u grupnoj fazi LE (2:0) i protiv Omonije na penale (1:1, 5:3), u sklopu kvalifikacija za LŠ.

Ovog leta Zvezda je izgubila od Kairata (2:1) i Šerifa (1:0) takođe u kvalifikacijama za LŠ.