AMERIKANCI PONOVO UZELI ZLATO: Durent vodio reprezentaciju do pobede nad Francuskom (VIDEO)
KOŠARKAŠI SAD osvojili su zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju, pošto su ove subote u finalu savladali Francusku 87:82.
Foto: Tanjug/AP Photo/Eric Gay
Francuzi su pružili veoma jak otpor, nekoliko puta bili nadomak "priključka", ali nisu uspeli da preokrenu kao što su uradili u grupnoj fazi.
Amerikance je predvodio Kevin Durent sa 29 poena, dok je Džejson Tetum ubacio 19.
Kod Francuza Rudi Gober i Evan Furnije postigli su po 16, Žerson Jabusele 13 poena.
U meču za bronzu, od 13 sati po srpskom vremenu, sastaju se Australija - Slovenija.
Preporučujemo
ARANĐELOVAC NA NOGAMA ZBOG PREKOVIĆEVE: "Jovana, Jovana, najbolja si Jovana" (VIDEO)
06. 08. 2021. u 19:10
MEČ SEZONE U BERGAMU: Juve se bori za Ligu šampiona, "Boginja provincije" za mesto koje vodi u Evropu
JUVENTUS večeras gostuje Atalanti u jednom od ključnih mečeva u borbi za plasman u Ligu šampiona (20.45), a sa samo sedam kola do kraja sezone oba tima su svesna da bi novi kiks mogao skupo da ih košta.
11. 04. 2026. u 08:00
AMERI U NEVERICI: Navijači Lejkersa traže da bivša verenica Luke Dončića dobije statuu ispred dvorane!
Luka Dončić je ovog proleća zaigrao košarku na nivou koju je teško zaustaviti. I, navijači Los Anđeles Lejkersa "znaju" kome treba da se zahvale na tome.
09. 04. 2026. u 13:11
SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala
Na današnji dan, 11. aprila 2002. godine, na ulazu u zdanje Doma Narodne Skupštine Srbije (tadašnje Skupštine SRJ) u Beogradu, bivši ministar unutrašnjih poslova Srbije Vlajko Stojiljković izvršio je samoubistvo, neposredno nakon usvajanja Zakona o saradnji sa Haškim tribunalom. Preminuo je dva dana kasnije od posledica ranjavanja.
11. 04. 2026. u 21:30 >> 21:39
Komentari (0)