HAPŠENJE NA GRANICI: Pakistanac krijumčario deset ljudi
PRIPADNICI Jedinice granične policije BiH Zvornik uhapsili su državljanina Pakistana, nakon što je otkriven u krijumčarenju deset osoba afroazijskog porekla.
v mitrić
Krijumarenje je sprečeno prilikom nadzora državne granice, kada su pripadnici Granične policije BiH uočili čamac iz Republike Srbije, koji je plovio Drinom prema Bosni i Hercegovini.
Prema naredbi dežurnog tužioca Tužilaštva BiH, osumnjičeni državljanin Pakistana, koji je i upravljao čamcem, uhapšen je i uz izveštaj o počinjenom krivičnom đlu krijumčarenje osoba predat tužiocu Tužilaštva BiH.
- Strani državljani nisu imali lične dokumente, a u upitnicima za migrante su izjavili da dolaze iz Pakistana (3), Indije (2) i Avganistana (5). Nakon što su, uz prisustvo ovlašćenog prevodioca, saslušani u svojstvu svedoka, strani državljani su predati pripadnicima Službe za poslove sa strancima BiH - kaže GP BiH.
Samo nešto ranije, službenici Jedinice GPBiH Gradiška su uhapsili državljanina BiH, R.S. (59.), jer je u “Mercedesu“, BH nacionalnih oznaka, krijumčario osam državljana Indije. Krijumčarenje je otkriveno u mestu Vrbaška na području Gradiške. Prema naredbi dežurnog tužioca Tužilaštva BiH, R.S. je ispitan u svojstvu osumnjičenog i protiv njega će biti dostavljen izveštaj o počinjenom krivičnom delu krijumčarenje osoba Tužilaštvu BiH. Vozilo i drugi dokazni materijali su privremeno oduzeti, a dalji rad nad državljanima Indije nastavili su pripadnici Službe za poslove sa strancima BiH.
Preporučujemo
GLAS KOJI SE ČUJE: Ugljevik ugostio 54 direktora domova zdravlja
12. 12. 2025. u 11:27
BITKA ZA ŽIVOT ČETVOROGODIŠNjE ZANE> Od državljanstva srce zavisi!
11. 12. 2025. u 09:28
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)