BELA KUĆA PROTIV TRAMPOVE POLITIKE "AMERIKA PRVO": Posvećenost NATO paktu je Bajdenu svetinja
BAJDENOVA administracija namerava da na ovonedeljnom samitu NATO započne korekciju odnosa sa svojim evropskim saveznicima i ponovo uspostavi poverenje uzdrmano Trampovom spoljnopolitičkom doktrinom "Amerika prvo", javlja Rojters.
Foto: EPA
Britanska agencija prenosi da je od zvaničnika američke vlade koji su insistirali na anonomnosti, saznao da će nakon otvorene netrpeljivosti koju je ispoljavao Tramp, američki sekretar za odbranu Lojd Ostin na predstojećem samitu istaći američku posvećenost NATO i značaj koji Vašington pridaje transatlantskom savezništvu.
"Poverenje se ne gradi preko noći. Potrebno je vreme da se ono izgradi, potrebno je više od reči. Potrebna su dela" izjavio je jedan zvaničnik Pentagona koji je zahtevao anonimnost.
Želeći da istakne Bajdenov stav prema NATO, Bela kuća je 27. januara objavila video snimak prvog razgovora predsednika SAD sa generalnim sekretarom NATO Jensom Stoltenbergom tokom kojeg je Bajden upotrebio reč "sveto" da opiše američku posvećenost NATO savezu.
Preporučujemo
AMERIČKA VOJSKA PRIZNALA PRVE GUBITKE Tramp: Iran želi da pregovara, pristao sam na razgovor (FOTO/VIDEO)
DRUGI dan rata na Bliskom istoku, pratite sa nama dešavanja uživo.
01. 03. 2026. u 07:31 >> 18:45
EKSPLOZIJE U DUBAIJU, DOHI, TEL AVIVU: Iran potvrdio smrt Hamneija (FOTO/VIDEO)
IZRAEL i SAD izvele su napad na Iran. U Teheranu su odjeknule detonacije, a kasnije su čule i u drugim mestima. Kako je rečeno, cilj napada je eliminisanje neposrednih pretnji koje dolaze od iranskog režima. Operacija bi, prema pisanju medija, mogla da traje nekoliko dana. U celoj zemlji proglašeno vanredno stanje. SAD su operaciju nazvale "Epski bes".
28. 02. 2026. u 10:41 >> 22:21
BIO U POSETI JUGOSLAVIJI `89: Ko je likvidarni ajtolah Ali Hamnei? Istorijski OBRT za Iran - postoje samo DVE opcije
U AMERIČKO-IZRAELSKOM napadu na Iran, ubijen je vrhovni verski vođa, ajatolah Ali Hamnei dok je obavljao svoje dužnosti u kancelariji u Teheranu.
01. 03. 2026. u 12:45
Komentari (0)