BROJEVI I DALJE VISOKI: U Italiji za godinu dana 2,5 miliona zaraženih - 88.000 umrlih
ZA godinu dana, od početka pandemije kovida-19, u Italiji je među 17 miliona testiranih građana, dva i po miliona bilo zaraženo, a broj preminulih od početka pandemije je 88.000, piše agencija Ansa.
Foto: EPA
Prema najnovijim dnevnim epidemiološkim podacima, u poslednja 24 sata broj novozaražnih je skoro 13.000, a broj preminulih i dalje je visok i u jednom danu 421 osoba je podlegla zarazi.
Od 300.000 testiranih u jednom danu, procenat zaraženih kovidom19 je 4,3 odsto.
Među regijama četiri imaju broj zaraženih iznad 1.000, a na prvom mestu je Lombradija gde su otkrivena 1.832 nova slučaja zaraze.
Od ponedeljka u najvećem delu Italije, izuzev četiri regiona, anti-kovid mere će biti ublažene, prelaze u takozvanu žutu zonu.
Osnovne mere zabrane ostaju na snazi - nošenje maske, zabrana okupljanja, policijski sat od 22 časa uveče do pet ujutro i zabrana međuregionalnog saobraćaja.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"NE ŽELIM PREGOVORE" Tramp brutalno zapretio: Napadi na Iran biće nastavljeni dok ne pristanu
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da će američki vazdušni udari na Iran biti nastavljeni i narednih dana, uz upozorenje da će biti sve intenzivniji ukoliko Teheran ne pristane na sporazum, dodajući da trenutno ne želi pregovore sa Iranom.
15. 07. 2026. u 20:30
NOVI JEZIV SNIMAK DRAME U AVIONU: Supruga drži Srbina da ne ispadne iz aviona (VIDEO)
NA letu iz Soluna za Mihnen prošlog petka dogodio se incident kada je tokom leta pukao prozor aviona, a onda je došlo do dekompresije kabine.
14. 07. 2026. u 17:57
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)