PAŠINJANE, MORAŠ DA ODEŠ! Novi protesti opozicije u Jerevanu - demonstranti krenuli ka zgradi Tužilaštva (VIDEO)
PRISTALICE opozicije koje su se okupile u centru Jerevana zahtevajući ostavku premijera Nikola Pašinjana, uputile su se prema Generalnom tužilaštvu i Ministarstvu spoljnih poslova zemlje, javio je dopisnik Sputnjika.
Foto: EPA
- Idemo ka Generalnom tužilaštvu da bismo zahtevali zakonitost, sprečavanje represije i pritvaranja. Da Generalno tužilaštvo ne služi Nikolu Pašinjanu, koji će uskoro otići, već republici, građanima i ustavu - istakao je jedan od organizatora skupa i predstavnik opozicione stranke Dašnakcutjun, Gegam Manukjan.
Ranije je saopšteno da se nekoliko hiljada ljudi okupilo ispred zgrade opere u centru Jerevana.
Atmosfera na mitingu je mirna, ispred zgrade nalaze se pripadnici policije, ali za sada nema pripadnika interventnih snaga. Demonstranti ne provociraju policajce.
Obraćajući se okupljenima, Manukjan je rekao da su lider stranke Prosperitetna Jermenija Gagik Carukjan i lider stranke Domovina Artur Vanecjan pozvani u Nacionalnu službu bezbednosti pre početka skupa u centru Jerevana.
- Carukjana, Vanecjana i ostale pozvali su u Službu bezbednosti da ne bi mogli da učestvuju na mitingu. Pašinjane, moraš da odeš! - izjavio je Manukjan na mitingu.
U Jerevanu se već nekoliko dana održavaju protestni skupovi. Demonstranti zahtevaju ostavku aktuelnog premijera Jermenije Nikola Pašinjana, zbog potpisivanja sporazuma o prekidu vatre u Karabahu.
Neredi i protesti u Jerevanu počeli su tokom noći 10. novembra, nakon što je premijer Jermenije, zajedno sa predsednicima Rusije i Azerbejdžana, usvojio trilateralnu izjavu o prekidu vatre u Nagorno-Karabahu i predaji Azerbejdžanu nekoliko regiona. U Jermeniji je ovo shvaćeno kao neosnovana odluka o kapitulaciji.
(Sputnjik)
Preporučujemo
BORCI IZ KARABAHA SE VRAĆAJU BEZ ORUŽJA: Pašinjan objasnio šta će mu vojska u Jerevanu
16. 11. 2020. u 15:34
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (0)