ANKARA ŠALJE VOJSKU U NAGORNO KARABAH? Zapaljiva izjava turskog potpredsednika
ANKARA neće oklevati da pošalje vojnike i obezbedi vojnu podršku Azerbejdžanu, ukoliko Baku to zatraži, poručio je danas potpredsednik Turske Fuat Oktaj.
Foto: EPA
Oktaj je, međutim, naglasio da trenutno ne postoji takav zahtev, prenosi Rojters.
On je, takođe, kritikovao u intervjuu za SiEnEn Turk Minsku grupu OEBS-a, tvrdeći da ona nastoji da problem ostane nerešen i da podržava Jermeniju, kako politički, tako i ekonomski.
Minskom grupom OEBS-a predsedavaju Francuska, Rusija i SAD, a ona je fomirana kako bi posredovala u ovom sukobu.
Jermenski premijer prethodno je rekao da ne vidi mogućnost za postizanje diplomatskog rešenje u ovoj fazi sukoba sa Azerbejdžanom oko Nagorno-Karabaha.
Preporučujemo
RAT NA KAVKAZU: Azerbejdžan saopštio poražavajuće podatke o broju žrtava
21. 10. 2020. u 11:28
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)