AUTOPUTEVI U NEMAČKOJ STALI ZBOG GUGLA: Zbog jedne greške nastao potpuni kolaps
GREŠKA u aplikaciji Google Maps zbunila je vozače na autoputevima u Nemačkoj, nakon što je pokazala veliki broj crvenih tačaka koje predstavljaju znak za zaustavljanje.
Foto: Printscreen
Vozači, koji su se u četvrtak našli u blizini velikih gradova poput Frankfurta, Hamburga i Berlina, imali su utisak da je veliki deo puteva autoputeva neprohodan, a slično se dogodilo i u delovima Belgije i Holandije, prenosi Gardijan.
Situaciju je pogoršao veliki broj automobila na autoputevima, jer su Nemci krenuli da četvorodnevni odmor za praznik.
Izveštaji o zatvaranju doveli su do zakrčenja alternativnih puteva na manjim saobraćajnicama i dugih kašnjenja, jer su ljudi pokušavali da pronađu obilaznice.
Vozači koji su koristili ili prelazili na alternativne aplikacije, kao što su Apple Maps ili Waze, ili su slušali vesti o saobraćaju na svojim radio-aparatima, dobili su potpuno suprotnu sliku, koja je odražavala realnu situaciju na putevima, odnosno da se saobraćaj slobodno odvijao.
Korisnici društvenih mreža su takođe izrazili zbunjenost, dok su se neki od njih uplašili da je zakrčenje puteva izazvao teroristički napad.
Uzrok greške u aplikaciji za sada nije poznat, a potparol kompanije Gugl rekao je da se incident istražuje.
Preporučujemo
NEMAČKO ZLATO U TRAMPOVIM RUKAMA? Berlin traži hitan povrat rezervi iz SAD
30. 05. 2025. u 10:40
OVAJ GRAD NUDI BESPLATAN ŽIVOT I SMEŠTAJ DVE NEDELjE: Prijave otvorene do jula
30. 05. 2025. u 09:47
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"IMA ŽIVOTA I BEZ EU - ONA JE SAMO SENZACIJA" Milanović iznenadio izjavom: "Ona je fasada i nadogradnja, i to dok traje..."
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović primio je danas u Zagrebu makedonsku predsednicu Gordanu Siljanovsku Davkovu i poručio da proces pristupanja njene zemlje predugo traje, da ne može da daje savete, ali da ima života i bez Evropske unije (EU).
25. 03. 2026. u 10:29
Komentari (0)