ORBAN SA FICOM: Ulazak Ukrajine u NATO značio bi rat sa Rusijom
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je, nakon susreta sa slovačkim kolegom Robertom Ficom, da ulazak Ukrajine u NATO nije na dnevnom redu, jer bi, kako je istakao, ulazak Kijeva u Alijansu značio otvoreni rat sa Rusijom.
Foto Tanjug/AP/Petr David Josek
Takođe, Orban je rekao da bi brzo pristupanje Ukrajine Evropskoj uniji uništilo mađarsku ekonomiju.
Kako prenosi slovački sajt Ma7, Orban je naglasio da nema odgovora kako bi Ukrajina mogla da uđe u EU, dodajući da Kijev mora da pokazuje poštovanje.
Na zajedničkoj konferenciji za novinare Fico je istakao da bi pitanje članstva Ukrajine u NATO-u pokvarilo sve pregovore za rešavanje ukrajinske krize i da bi trebalo da bude odloženo.
Kako je naveo, njegova vlada će se protiviti članstvu Ukrajine u NATO-u, jer ono nosi tako ozbiljne rizike koje je slovački premijer uporedio sa "rizicima Trećeg svetskog rata".
Fico je istakao da je sa Orbanom razgovarao o situaciji u EU, Donaldu Trampu, pitanjima migracije i porodice, rekavši da u slovačkom ustavu postoje samo dva pola: muški i ženski.
-Imao sam spontani, prijateljski i sadržajno bogat razgovor sa Orbanom. Drago mi je da je kvalitet slovačko-mađarskih odnosa trenutno na najvišem mogućem nivou, mađarsko-slovački suživot nije politička tema. Saglasni smo, ne samo o dešavanjima u našim zemljama, već i na međunarodnoj sceni. Naš izbor je EU i NATO, ali imamo pravo da budemo kritični, rekao je Fico.
(rt.rs)
BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)