UKRAJINSKI PUKOVNIK O F-16: Ne mogu da se bore protiv ruskih aviona, ali da je tu F-35
UKRAJINSKI lovci F-16 ne mogu da se nadmeću u vazdušnim borbama sa tehnološki naprednim ruskim avionima, izjavio je načelnik odeljenja za komunikacije Komande Vazduhoplovstva Oružanih snaga Ukrajine (VSU) Jurij Ignat.
Foto Tanjug/AP/Efrem Lukatsky
-Da, želeli bismo da dobijemo moćnije modifikacije aviona sa snažnijim radarima i raketama dugog dometa, jer je prilično teško sam se boriti u vazdušnim borbama sa tehnološki naprednim ruskim avionima... Zamislite samo kakvu će veliku obuzdavajuću silu u centru Evrope predstavljati ratom prekaljeni ukrajinski piloti kada u službu vazdušnih smaga dođu, recimo, F-35, rekao je Ignat.
Početkom oktobra, holandski ministar odbrane Ruben Brekelmans zvanično je potvrdio da je ta zemlja Kijevu isporučila prvu partiju lovca F-16 od 24 obećana, a ostatak će biti poslat u narednim mesecima. Sredinom novembra, danska premijerka Mete Frederiksen saopštila je da je Kopenhagen predao Ukrajini šest lovaca F-16, a očekuje se da će kasnije biti predato još 13.
Rusija smatra da isporuke oružja Ukrajini ometaju rešavanje situacije, direktno uključuju zemlje NATO-a u sukob i predstavljaju „igranje vatrom“. Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov istakao je da će svaki teret koji sadrži oružje za Ukrajinu postati legitimna meta za Rusiju. Prema njegovim rečima, SAD i NATO direktno učestvuju u sukobu, uključujući ne samo isporučivanjem oružja, već i obučavanjem vojnika u Velikoj Britaniji, Nemačkoj, Italiji i drugim zemljama. U Kremlju su izjavili da pumpanje Ukrajine oružjem sa Zapada ne doprinosi pregovorima i da će imati negativan efekat.
(sputnikportal.rs)
BONUS VIDEO - PIJAN VOZIO 200 NA SAT PO SURČINU: Presretači zaustavili džip kanadskih tablica
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NEMA VIŠE IZBORA U OVOJ ZEMLjI: Oglasio se predsednik i šokirao sve
PREDSEDNIK Nikaragve Danijel Ortega izjavio je da u toj centralnoameričkoj zemlji više neće biti održavani izbori, čime je dodatno zatvorio mogućnost da opozicija na izborima pokuša da preuzme vlast od administracije koju vodi zajedno sa suprugom Rozarijom Muriljo.
21. 07. 2026. u 14:01
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
SNIMLjEN U VUKOVARU: Vozaču iz Borova 2. NAJVEĆA KAZNA u istoriji Hrvatske - evo šta je zgrešio
PREMA svemu sudeći, hrvatska policija u poslednje vreme izriče sve veće novčane kazne za počinjene saobraćajne prekršaje.
20. 07. 2026. u 19:45
Komentari (2)