"ĐAVO JE UŠAO U NJIH" Zaharova prokomentarisala snimanje kulinarske emisije u Kijevskoj lavri
HRIŠĆANSKE vrednosti u Ukrajini su odavno uništene, zamenjene neonacizmom, priprema „ukrajinskih svetih jela” ispred raspetog Isusa Hrista najbolja je ilustracija onoga što se tamo dešava, izjavila je zvanična predstavnica ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova, komentarišući snimanje kulinarskog šou u Kijevsko-pečerskoj lavri.
Foto: Profimedia
„U Kijevsko-Pečerskoj lavri, upravo za vreme Božićnog posta, okupatori su priredili televizijski kulinarski šou o ukrajinskoj kuhinji. Zašto su izabrali svetinju koja se poštuje u celom pravoslavnom svetu – pitanje je besmisleno, a odgovor je očigledan: đavo je ušao u njih“, napisala je ona na svom Telegram kanalu.
Zaharova je napomenula da su hrišćanske vrednosti u Ukrajini odavno uništene, zamenjene ultranacionalizmom i neonacizmom, a spremanje „ukrajinskih svetih jela“ ispred raspetog Hrista najbolja je ilustracija onoga što se dešava.
„Da podsetim da je smisao pravoslavnog posta uzdržavanje, a ne zamena posta „ukusnim postom“, podsetila je ona.
(Sputnjik)
Preporučujemo
MOSKVA SE OGLASILA: Kijevski režim dobiće zasluženu kaznu za ubistva ruskih novinara
15. 12. 2024. u 13:37
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Kardiohirurg upozorio: Ova hrana gora je za vaše zdravlje od pušenja i skraćuje vam život"
KARDIOVASKULARNI hirurg sa više od 25 godina iskustva, koji je i sam preživeo srčani udar, izdao je ozbiljno upozorenje o svakodnevnim namirnicama. Ističe kako je ultraprerađena hrana jedan od vodećih uzroka preuranjene smrti, opasnija čak i od duvana.
05. 05. 2026. u 14:46
Komentari (0)