KAMALA PRIGOVARA: Predizborni tim Haris brine da će ona biti sputana pravilima koje je dogovorio Bajden
POTPREDSEDNICA SAD i kandidatkinja demokrata na predstojećim predsedničkim izborima u SAD Kamala Haris je planirala da iznese prigovore, proveri činjenice i direktno ispituje bivšeg predsednika SAD i kandidata republikanaca Donalda Trampa dok on bude govorio tokom debate sledeće nedelje.
Tanjug
Harisova i njen tim, koji su bili smešteni u Picburgu na višednevnom debatnom kampu, želeli su mikrofone koji neće biti isključivani, međutim, umesto toga biće joj vezane ruke na osnovu pravila, koja je ispregovarao tim predsednika SAD Džozefa Bajdena ranije ovog leta.
- Trampovi najgori trenuci u debatama su kada se uznemiri i pukne. I oni su to izbacili - rekla je pomoćnica Harisove iz njenog predizbornog štaba iz 2020, koja nije želela da bude imenovana.
Pojedine demokrate odbacuju frustracije predizbornog štaba Harisove oko debate koja će biti održana u utorak u Filadelfiji, dok drugi navode da promena pravila i njeno ograničeno iskustvo u nacionalnim opštim izbornim debatama i intervjuima otkako je postala kandidat demokrata mogu uticati na njen učinak u debati.
Trampov viši savetnik Džejson Miler rekao je da je predizbornom štabu drago što je predizborni štab Harisove "konačno prihvatio već dogovorena pravila debate koja su oni napisali", dodajući da Amerikanci žele da čuju kako oba kandidata iznose svoje konkurentne vizije glasačima, neopterećeni onim što je bilo.
- Nema beleški, nema sedenja, nema unapred kopija pitanja - kazao je on.
Očekuje se da će Harisova učestvovati u nekoliko 90-minutnih "lažnih" debata u narednih nekoliko dana.
BONUS VIDEO: TRAMP NAPISTIO SUDNICU: Trenutak kad nekadašnji predsednik SAD odlazi uz velike mere obezbeđenja
Preporučujemo
PUTIN OTKRIO KO JE RUSIMA FAVORIT NA AMERIČKIM IZBORIMA: "Ako se tako zarazno smeje..."
05. 09. 2024. u 10:31
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
ŠOK: "Ameri NISU spašavali pilota - KRALI su obogaćeni uranijum! Katastrofa za Vašington"
BAGEJ je nazvao operaciju spasavanja katastrofom za Vašington, jer iranska vojska tvrdi da su njene snage uništile dva helikoptera Crni jastreb i dva vojno-transportna aviona C-130.
06. 04. 2026. u 19:11
Komentari (0)