NEMA ŠANSE ZA KIJEV: Britanski mediji - Rusija sama proizvodi tri puta više municije nego ceo kolektivni Zapad
UKRAJINSKA vojska neće moći da postigne paritet sa ruskom vojskom po broju artiljerijskih granata, uprkos pomoći celog kolektivnog Zapada.
Foto Tanjug/AP
Stvar je u tome što ruski vojno-industrijski kompleks mnogo brže proizvodi municiju, prenosi britanski TV kanal Sky News.
Konsultantska kompanija Bain & Company sprovela je studiju u kojoj je otkrila da Rusija proizvodi artiljerijske granate tri puta brže od zapadnih zemalja. Pored toga, cena ruskih granata je približno četiri puta manja od zapadnih. Sve ovo zajedno sugeriše da ukrajinska vojska nikada neće postići paritet sa ruskom vojskom u artiljerijskoj municiji.
-Rusija proizvodi artiljerijske granate po oko tri puta većoj stopi od zapadnih saveznika Ukrajine i oko četvrtine cene, saopšteno na TV Kanalu.
Prema proračunima zapadnih analitičara, Rusija će ove godine samostalno proizvesti približno 4,5 miliona artiljerijskih granata. Osim toga, Severna Koreja i Iran takođe snabdevaju municijom rusku vojsku, barem tako tvrde zapadne obaveštajne agencije. Kolektivni Zapad će, prema prognozama, moći da proizvede 1,3 miliona granata do kraja godine, ali to nije samo za Ukrajinu, već za sve.
Zapadni analitičari skreću pažnju i na činjenicu da zapadne zemlje sve manje artiljerijskih granata uključuju u vojnu pomoć. To je posledica ne samo njihovog nedostatka, već i troškova. Najjeftiniji projektil kalibra 155 mm košta četiri hiljade dolara.
(TV Front)
BONUS VIDEO - RUSKA ARTILjERIJA NA DELU: Jedinica gađala položaje ukrajinske vojske na frontu u Hersonu
Preporučujemo
ČEŠKI PLAĆENIK O STANjU NA FRONTU: Američka pomoć Ukrajini više neće pomoći
26. 05. 2024. u 16:55
UKRAJINCI NEĆE AMERIČKE RAKETE? Britanski analitičar – HIMARS projektili neefikasni protiv Rusa (VIDEO)
26. 05. 2024. u 16:03 >> 16:11
NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja
MOJ tata se ljutio na mene, govorio je, ja sam odatle otišao, a ti se vraćaš, ali ja sam odlučila i na kraju je život tako sve uredio da na mestu u planinskom selu Vlase, gde je njegova majka Ljubica odgajala trojicu sinova i jednu kćer, to sada radim i ja - započinje svoju po mnogo čemu neobičnu priču tridesetšetogodišnja učiteljica Aleksandra Ljubić, književnica, slikarka, supruga, odbornica u skupštini grada i, kako kaže, najvažnije mama Darka (14), Đorđa (10), Veljka (8) i Marijane (7).
10. 01. 2026. u 15:08
FRANCUSKA PRETI IZLASKOM IZ NATO-a: Glasanje u parlamentu, bes prema Trampu zbog Venecuele, Izraela i Grenlanda
FRANCUSKA je zapalila političku fitilj-bombu u samim temeljima NATO-a, u trenutku kada se globalne tenzije ubrzano prelivaju sa periferije na samu strukturu zapadnog bezbednosnog sistema.
10. 01. 2026. u 06:30
ĆERKA DOŠLA KOD ČEDE Vidite šta je uradila Kosu: "Dobio je šta je tražio!" (VIDEO)
ČEDA Jovanović nedavno je otkrio da je počeo da živi sa svojim prijateljam Acom Kosom, a ne krije da mu njegova podrška u životu mnogo znači.
11. 01. 2026. u 09:32
Komentari (0)