BORELJ NAJAVIO: Uskoro Španija, Malta, Irska i Slovenija priznaju Palestinu
ŠPANIJA, Malta, Irska i Slovenija uskoro će ozvaničiti priznanje Države Palestine, što bi moglo da podstakne druge EU zemlje da učine isto, izjavio je danas visoki predstavnik Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Žozep Borelj.
Foto AP
On je potvrdio da je dobio uveravanje španskog ministra spoljnih poslova Hosea Manuela Albaresa da će Madrid zvanično priznati Palestinu 21. maja.
Borelj je rekao da Belgija sada neće priznati nezavisnu Palestinu, ali da Brisel ''ne isključuje'' tu mogućnost u budućnosti, prenosi španski RTVE.
Ministarka spoljnih poslova Slovenije Tanja Fajon izjavila je u četvrtak da je vlada Slovenije pokrenula proceduru za "priznanje nezavisne, suverene države Palestine".
Fajon je objasnila da se odluka vlade Slovenije zasniva na granicama između Izraela i Palestine iz 1967. godine, što znači da bi teritorija Palestine obuhvatala Pojas Gaze, Zapadnu obalu i Istočni Jerusalim.
BONUS VIDEO: NAPRAVILI OD OPŠTINE NARKOMANSKO LEGLO: Kurtijevi Srbi na čelu sa Radomirovićem šmrču kao ludi
Preporučujemo
JOŠ JEDNA DRŽAVA PRIZNAJE PALESTINU: "Namena našeg poteza nije samo simbolična"
09. 05. 2024. u 19:10
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (0)