UKRAJINA ĆE POSTATI ČLANICA NATO: Blinken - Jednog dana
DRŽAVNI sekretar SAD Entoni Blinken potvrdio je posvećenost SAD da Ukrajina pristupi NATO-u, ali nije precizirao kada bi to moglo da se dogodi.
Foto Tanjug/AP
Kako je preneo Rojters, on je istakao da podrška toj zemlji "ostaje tvrda kao stena" među članicama Alijanse.
-Ukrajina će postati članica NATO-a. Naša cilj je da pomognemo u izgradnji mosta do tog članstva, naglasio je on u Briselu.
NATO saveznici su se na samitu 2023. u Vilnjusu u Litvaniji saglasili da Ukrajina može da se pridruži Alijansi kada se ispune određeni uslovi. Ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski i baltičke države kritikovali su NATO zbog neuspeha da postavi konkretne ciljeve i vremenski okvir za pridruživanje Kijeva vojnoj alijansi.
Blinken je pre nekoliko dana prisustvovao samitu NATO u Briselu povodom 75 godina te vojne alijanse, čije su se 32 članice složile da počnu da planiraju jaču koordinaciju vojne pomoći Ukrajini.
(rt.rs)
BONUS VIDEO - RUSKI BOMBARDERI U AKCIJI: Borbena misija u pravcu južnog Donjecka
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SVE KLjUČA OKO FOKLANDSKIH OSTRVA: Argentinski predsednik poslao poruku koja će razbesneti Britance
PREDSEDNIK Argentine Havijer Milej izjavio je da je njegova vlada "svakim danom sve bliže" povratku suvereniteta nad Foklandskim ostrvima, produbljujući diplomatski spor izazvan politički obojenim slavljem reprezentacije Argentine nakon pobede nad Engleskom na Svetskom prvenstvu ranije ove sedmice, piše briselski portal Politiko.
17. 07. 2026. u 14:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
Grom udario direktno u stado ovaca, ubio 97 sa crnim nosem - ne pamte smrtonosniji udar u istoriji
IZGUBILI godine mukotrpnog rada i tradicije.
18. 07. 2026. u 18:35
Komentari (1)