VIŠE OD 12 MILIONA HAKERSKIH NAPADA NA IZBORIMA U RUSIJI: Zapad je bio ujedinjen više nego ikad

18. 03. 2024. u 10:29

PREDSEDNICA ruske Centralne izborne komisije Ela Pamfilova izjavila je danas da su glavna razlika između ovih i prethodnih izbora sajber napadi, kojih je bilo 150 puta više nego inače.

ВИШЕ ОД 12 МИЛИОНА ХАКЕРСКИХ НАПАДА НА ИЗБОРИМА У РУСИЈИ: Запад је био уједињен више него икад

Foto: Profimedia

- Više od 12 miliona sajber napada od početka kampanje za predsedničke izbore. To je 150 puta više nego što je uobičajeno na izborima, rekla je Pamfilova i dodala da je "u tome Zapad bio ujedinjen više nego ikada protiv Rusije", prenela je agencija RIA Novosti.

Predsednički izbori u Rusiji trajali su tri dana: 15, 16. i 17. marta.

Za šefa države prijavila su se četiri kandidata koje je registrovala Centralna izborna komisija: Vladimir Putin, Leonid Slucki, Nikolaj Haritonov i Vladislav Davankov. 

Prema poslednjim podacima Centralne izborne komisije, nakon obrade 99,72 odsto glasova, Putin je osvojio 87,3 odsto glasova, Haritonov - 4,3 odsto, Davankov - 3,83 odsto, Slucki - 3,21 odsto.

BONUS VIDEO: PONOVO RADI VULKAN: Ponovo proradio vulkan na Islandu

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

PO DOSTOJEVSKOM: Ovih 6 znakova otkrivaju ZLE LJUDE