NEPOPRAVLJIV: Muškarac (83) izašao iz zatvora posle 31 godine, ponovo pljačkao banke
AMERIKANAC Donald Benet (83), koji je proveo 31 godinu u zatvoru zbog pljački banaka osamdesetih godina prošlog veka, ponovo je iza rešetaka, saopštili su danas savezni zvaničnici.
Foto: Printskrin
Benet, koga je FBI nekad označio kao "skakajućeg bandita" jer je skakao preko šaltera dok je pljačkao banke, uhapšen je 15. februara sa saučesnikom, Edvardom Binertom (55), preneo je Ej-Bi-Si njuz.
Njih dvojica su optužena za oružanu pljačku koju su izvršili 14. februara, a očekuje se da će se pojaviti pred okružnim sudom u Čikagu u četvrtak.
Benet je oslobođen iz zatvora 2020. godine nakon što je odslužio 31 od 50 godina zatvora, jer je 1989. godine uhapšen zbog pljački koje je počinio u oblasti Čikaga, saopštio je FBI.
Nakon hapšenja, Binert je navodno priznao istražiteljima FBI da je 14. februara učestvovao u pljački ekspziture banke Čejs u Hikori Hilu.
Dvojica saučesnika su se upoznala u zatvoru 2006. godine, a FBI sumnjiči Beneta da je učestvovao u najmanje sedam pljački koje su se odigrale u predgrađima Čikaga od 27. oktobra.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - ŠOJGU IZNEO PODATKE O KONTRAOFANZIVI Ukrajina izgubila 125.000 vojnika i 16.000 komada vojne tehnike
Preporučujemo
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)