BESNE POŽARI: Najmanje 19 poginulih u vatri u Čileu

Предраг Стојковић
Predrag Stojković

03. 02. 2024. u 19:12

U ŠUMSKIM požarima u Čileu poginulo je najmanje 19 osoba i uništeno je oko 1.100 domova, saopštili su danas zvaničnici.

БЕСНЕ ПОЖАРИ: Најмање 19 погинулих у ватри у Чилеу

Foto Tanjug/AP

Čileanska ministarka unutrašnjih poslova Karolina Toha rekla je da trenutno gore 92 šumska požara u centru i na jugu zemlje, gde su temperature ove nedelje bile neuobičajeno visoke, prenosi AP.

Toha nije saopštila nikakve detalje o 19 žrtava, ali je rekla da je u dva požara u blizini gradova Kilpue i Vilje Alemane od petka, kada su izbili, izgorelo najmanje 8.000 hektara zemlje.

Ona je izjavila da se spasilački timovi i dalje bore da dođu do naselja u Valparaisu, jednom od najteže pogođenih gradova.

Ministarka je dodala da je 19 helikoptera i više od 450 vatrogasaca dovedeno u zonu da kontrolišu požar.

Ranije danas, predsednik Čilea Gabrijel Borić proglasio je vanrednu situaciju, a Nacionalna služba za prevenciju i reagovanje na katastrofe izdala je crveno upozorenje i zatražila evakuaciju šest opština, pet u blizini grada Vinja del Mar i jedne u Vilja Alemana.

(Tanjug)

BONUS VIDEO - ŠOJGU IZNEO PODATKE O KONTRAOFANZIVI Ukrajina izgubila 125.000 vojnika i 16.000 komada vojne tehnike

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

BIO JE MILJENIK ŽENA: Gde je danas Nebojša Bakočević?