NETANJAHU ZAPRETIO: Izrael mora da uradi jednu stvar kako bi osvetio preminule borce
IZRAELSKI premijer Benjanim Netanjahu odao je danas poštu izraelskim vojnicima koji su pali u Pojasu Gaze ove nedelje i poručio da Izrael mora da postigne sve ciljeve rata u znak sećanja na njihovu žrtvu - da uništi Hamas, vrati sve taoce kući i osigura da Gaza više ne predstavljaju pretnju za Izrael.
Foto: Profimedia
Ukazujući da je danas Međunarodni dan sećanja na Holokaust, Netanjahu je rekao da Izrael nikada neće zaboraviti masakre, zverstva i otmice koje počinio Hamas 7. oktobra i "nikada neće oprostiti ono što su monstrumi iz Hamasa uradili našim sinovima i kćerima", prenosi Tajms of Izrael.
- Ne postoji alternativa potpunoj pobedi - poručio je tokom svog obraćanja izraelski premijer i ocenio da je "nečuveno" što je Južna Afrika otišla u Hag i, kako je rekao, "lažno optužila" Izrael za genocid nad Palestincima u Gazi, jer je Hamas taj koji želi da sprovede genocid nad Izraelom i jevrejskim narodom.
Netanjahu je kritikovao Međunarodni sud pravde u Hagu zbog toga što nije po kratkom postupku odbacio tužbu za genocid protiv Izraela.
- Sama spremnost suda da sasluša ovu tužbu dokazuje da mnogi u svetu nisu ništa naučili iz Holokausta. Ali mi jesmo i naučili smo glavnu lekciju da se moramo sami braniti. Izrael mora da bude jak i odlučan da uzvrati. Niko nam to neće oduzeti - rekao je Netanjahu.
BONUS VIDEO: KRZNENI ČLAN RUSKE ARMIJE - Pas Žužik pomaže protivvazdušnoj jedinici ruske vojske
Preporučujemo
NETANIJAHU POTVRDIO: Izrael ponovo preuzima kontrolu granice Gaze sa Egiptom
31. 12. 2023. u 09:07
CNN IZNEO TEŠKE OPTUŽBE: Najmanje 16 grobalja u Gazi oskrnavile su pripadnici ovih snaga
20. 01. 2024. u 14:55
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
ĐAK NASMEJAO SRBIJU: Evo kako je na kontrolnom odgovorio na pitanje o nazivu naše HIMNE: "Detetu bih dao DESETKU"
GREŠKE iz školskih svezaka ponekad umeju da izmame najšire osmehe, što potvrđuje i situacija u kojoj se našao jedan mališana iz Srbije. Sve je počelo kada je njegova mama na internetu podelila njegove odgovore sa kontrolnog zadatka iz predmeta Svet oko nas. Jedan od njih oduševio je korisnike društvenih mreža.
05. 12. 2025. u 11:27
Komentari (0)