TUŽI VLADU SAD: Muž Ešli Bebit koju je policija Kapitola ubila 6. januara 2021.
MUŽ Ešli Bebit, koju je policija ubila tokom upada pristalica Donalda Trampa u Kapitol 6. januara 2021. godine, saopštio je danas da je podneo tužbu protiv američke vlade.
Foto: EPA
On traži odštetu u iznosu od 30 miliona dolara, prenosi Hil.
Tužbu su u ime Erona Bebita podneli advokati konzervativne organizacije “Judicial Watch” zbog “nezakonite smrti, napada i zlostavljanja”.
Policija je upucala i ubila Ešli Bebit kada je pokušala da probije zabarikadirana vrata.
U tužbi se navodi da je potporučnik policije Kapitola Majkl Berd bio nemaran kada je pucao na Bebit.
-Činjenice govore istinu. Ešli je upala u zasedu kada ju je upucao poručnik Berd, naveli su advokati, dodavši da je Bebit otputovala u Vašington, samo da bi prisustvovala Trampovom skupu.
Oni ističu da u vreme pucnjave Berd nije bio u uniformi, da se nije identifikovao kao policajac i da nije pružio Bebit “nikakva upozorenja ili naredbe” pre pucanja.
U intervjuu nakon incidenta, Bird, koji je oslobođen krivice, rekao je da veruje da je pomogao da se spase “bezbroj života” tog dana i da ne sumnja da je doneo ispravnu odluku.
-Znam da su članovi Kongresa, kao i moje kolege oficiri i osoblje, bili u ozbiljnoj opasnosti, rekao je on za televiziju NBC, dodavši da je samo radio svoj posao.
BONUS VIDEO - ŠOJGU IZNEO PODATKE O KONTRAOFANZIVI Ukrajina izgubila 125.000 vojnika i 16.000 komada vojne tehnike
TRAMP HITNO POZVAO PUTINA: Razgovor trajao sat vremena
RUSKI predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa američkim kolegom Donaldom Trampom.
09. 03. 2026. u 20:34
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)