POD PUTINOVOM KOMANDOM - POČELI VELIKI NUKLEARNI MANEVRI: Predsednik RF saslušao izveštaj Šojgua i Gerasimova
VEŽBE ruskih strateških snaga za obuzdavanje održavaju se pod rukovodstvom predsednika Vladimira Putina. Izveštaj su podneli ministar odbrane Sergej Šojgu i načelnik Generalštava Valerij Gerasimov.
Foto printskrin Youtube tvzvezda.ru
Gerasimov je rekao da u vežbama strateških nuklearnih snaga učestvuju mobilni sistem PGRK "Jars", nuklearna podmornica Tula i dva strateška nosača raketa Tu-95MS.
Kako se navodi u saopštenju Kremlja, tokom vežbi, sa kosmodroma Pleseck lansirana je interkontinentalna balistička raketa Jars na poligon Kura na Kamčatki.
Pored toga, sa atomske podmornice "Tula" ispaljena je balistička raketa "Sinjeva".
I avioni dugog dometa Tu-95MS su u okviru vojnih vežbi ispalili rakete.
Prema rečima ministra odbrane Sergeja Šojgua, strateške nuklearne snage Rusije uvežbavale su izvođenje intenzivnog nuklearnog napada kao odgovor na nuklearni napad protivnika.
Oružane snage Rusije proverile su obučenost organa vojnog komandovanja, radne veštine rukovodstva i operativnog osoblja. Zadaci planirani tokom obuke su u potpunosti realizovani (VIDEO)
sputnikportal.rs
BONUS VIDEO - UZNEMIRUJUĆI SNIMCI IZ POJASA GAZE: Pripadnici Hamasa hvataju taoce na granici sa Izraelom
Preporučujemo
NOVA RUSKA HAUBICA: Robotizovan top Koalicija-SV sa dometom gađanja od 80 km (VIDEO)
20. 10. 2023. u 20:43
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)