"JOŠ NEMA KONAČNIH REZULTATA ISTRAGE": Peskov o Prigožinovoj pogibiji
BILO kakvi zaključci o uzrocima udesa aviona u kojem je poginuo osnivač privatne vojne organizacije "Vagner" Jevgenij Prigožin, mogu se izvući tek posle kompletne istrage, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Foto AP
- Za sada nije moguće otkriti detalje tog incidenta - rekao je Peskov novinarima, prenela je agencija TASS.
On je naglasio da "još nema konačnih rezultata ni finalnog izveštaja istražitelja" o uzrocima udesa aviona.
Na pitanje kada će ti zaključci biti objavljeni, Peskov je naveo da treba sačekati rezultate istrage.
On je takođe kazao da nema vremenskih rokova za objavljivanje zaključaka istrage.
Ministarstvo za vanredne situacije Rusije saopštilo je 23. avgusta da se privatni avion "Embraer Legacy", koji je leteo iz Moskve za Sankt Peterburg, srušio u blizini sela Kuženkino u Tverskoj oblasti.
Kasnije je Ruski istražni komitet saopštio da je utvrđen identitet svih 10 žrtava pada aviona u Tverskoj oblasti, a među putnicima je bio Jevgenij Prigožin.
Istražni komitet Rusije otvorio je slučaj kršenja pravila bezbednosti saobraćaja i rada vazdušnog saobraćaja.
BONUS VIDEO: RUSKA PACIFIČKA FLOTA: Izvođenje vežbe odbrane Severnog morskog puta
Preporučujemo
NEOČEKIVAN POTEZ PRIGOŽINOVE UDOVICE: Ovo je napravila nakon pogibije supruga (FOTO)
18. 09. 2023. u 21:55
KAŽNjIVO ILI NE: Dojave o radarskoj kontroli putem Vajbera - brojni vozači ih koriste
05. 10. 2023. u 10:41
RODITELjI MU BRANILI VEZU S NjOM: Pre Jovane, Goran je voleo poznatu pevačicu (FOTO)
05. 10. 2023. u 09:44
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)