"APSOLUTNO SMO PROTIV TOGA" Kuleba: Ukrajina će se boriti da ne bude ograničenja za izvoz njenog žita u EU
29. 08. 2023. u 00:48
UKRAJINA će se boriti da ne bude ograničenja za izvoz njenog žita u EU, izjavio je ministar spoljnih poslova Ukrajine Dmitro Kuleba na konferenciji za novinare sa češkim kolegom Janom Lipavskim u Pragu.
Povezane vesti
URSULA NE ODUSTAJE: Naći ćemo način da damo kredit Ukrajini uprkos protivljenju Mađarske
PREDSEDNICA Evropske komisije Ursula fon der Lajen izjavila je da će Evropska unija pronaći način da Ukrajini isplati obećanih 90 milijardi evra kredita uprkos protivljenju Mađarske.
20. 03. 2026. u 07:17
MELONIJEVA PODRŽALA ORBANA: Na pomolu novi raskol u EU?
ITALIJANSKA premijerka Đorđa Meloni odustala je od stanovišta većine Evropske unije, izrazivši saosećanje prema mađarskom premijeru Viktoru Orbanu i njegovom stavu o Ukrajini, izveštava Politiko.
19. 03. 2026. u 22:17
"PREGOVORI NA PAUZI" Peskov: Evropljani čine sve da ubede Ukrajinu da nastavi rat
EVROPLjANI čine sve što mogu da ubede Ukrajinu da nastavi rat sa Rusijom, a pregovori o mirovnom rešenju su na čekanju, jer se Sjedinjene Američke Države fokusiraju na druga pitanja, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
15. 03. 2026. u 13:03
ZELENSKI U PROBLEMU Američki mediji: Kijev gubi sukob, moraće da prihvati kompromisni mir
UKRAJINA gubi sukob sa Rusijom, pa Kijev mora da prihvati „kompromisni mir“ i teritorijalne ustupke, piše američki list Forin Afers.
26. 02. 2026. u 18:15
ZAŠTO SU UKRAJINCI BESNI NA TRAMPA Zapadni mediji: Kako je Putin prodao američkom predsedniku lažnu pobedu u Ukrajini
RUSKI predsednik Vladimir Putin je uložio značajne napore da ubedi svet u neizbežan poraz Ukrajine, uprkos tome što je to netačno.
24. 02. 2026. u 16:11
Najnovije iz rubrike
(MAPA) KRVAVE BORBE U ZAPOROŽJU: Kijev u kontraovfanzivi, hoće da bace Ruse u more; Ruska armija u ofanzivi kod Konstantinovke
NA liniji fronta i dalje se vode žestoke borbe, a ruske snage su pojačale ofanzivnu aktivnost u više sektora istočno i jugoistočno od Ukrajine uz korist od poboljšanih vremenskih uslova.
24. 03. 2026. u 01:58
AMERIČKI MEDIJI: Iran postavio desetak mina u Ormuskom moreuzu
U ORMUSKOM moreuzu u Persijskom zalivu otkrivene su podvodne mine za koje se veruje da ih je postavio Iran, dok administracija američkog predsednika Donalda Trampa poziva Teheran da omogući slobodan tok pomorskog saobraćaja, preneo je CBS (CBS News), pozivajući se na izjave američkih zvaničnika.
24. 03. 2026. u 00:47
uživoTRAMP OSTAJE BEZ NAJMODERNIJEG NOSAČA AVIONA? Novi udar na moć Izraela; Tramp: Uništili smo 158 iranskih brodova (VIDEO)
RAT na Bliskom istoku ušao je u 24. dan
23. 03. 2026. u 07:14 >> 00:46
ZELENSKI U PANICI: Postoje obaveštajni podaci da Rusi danas spremaju masovni napad
PREDSEDNIK Ukrajine Vladimir Zelenski izjavio je da, prema obaveštajnim podacima koji su mu dostavljeni, ruske snage "možda danas pripremaju masovni napad".
23. 03. 2026. u 23:11
PROBLEM ZA AMERIČKU MORNARICU USRED RATA: Koliko bi nosač aviona "DŽerald R. Ford" mogao da bude van stroja?
AMERIČKI nosač aviona "Džerald R. Ford" mogao bi da da bude na popravci i van upotrebe čak 14 meseci, nakon požara koji je izbio 12. marta u kojem su povređeni mornari, upozorio je , vojni analitičar Džek Bakbi, prenose mediji.
23. 03. 2026. u 22:45
Walter Pravicek
29.08.2023. 05:19
KULEBA ČE SE BORITI,DA UKRAJINA"NA SILU IZNUDI,DA BI EU KUPOVALA,ILI,DA BI UKRAJINA PLATILA ORUŽJE ŽITARICAMA I DA BI TIME NEKAKO PLATILI NASTAMBU IZBEGLICA,KOJI IMAJU ODLIČAN TRETMAN SVUDA U USPOREDBI SA IZBEGLICAMA IZ AFRIKE ILI AZIJE.DAKLE ŽITARICE I KULEBA JESU "PRVOKLASNI",A ONO ŠTO RODI ZEMLJA U EU NIJE.:Zelenski mali glumac ima sada i DRUGI FRONT:IZVOZ ŽITA U DRŽAVE EU.TKO njemu i farmerima ili onima koji po selima kupuju za nisku cijenu,te sa profitom prodavaju,kao "UVAŽENI Velketrgovci",koji su poslovali sa Španjolskom,Engleskom,Irskom,ALI ne sa državama bliže Ukrajini.U te države se izvozilu NASILNO,a što sa urodom primerice u Poljskoj?VOZITE brodovima u Hrvatsku,te vlakovima u države,koje HOČE I MORAJU KUPOVATI UKRAJINSKO ŽITO.Jer izpada,da je JEDINI IZVOZNI ARTIKAL UKRAJINE ŽITO,PŠENICA,KUKURUZ ILI SUNCOKRET a može i Zelenskog suzica,pa i LAŽNA PROPAGANDA.U AFRIKU NE IZVOZE,IZGLEDA,DA IZ AFRIKE NEMA GOTOVOG PLAČANJE I POSEBICE MITE ZA POLITIČARE I VRHUŠKO VOJSKE UKRAJINE,E BAŠ STE ZMIJE OTROVNICE,KAO PRIMERICE ROGATA ZMIJA OTROVNICA IZ JUGO ISTOČNOG DIJELA UKRAJINE.
Ljubica
29.08.2023. 09:36
Da primorate sve, da vaše bajato žito koriste, a šta će poljoprivrednici iz Evrope ? Koliko je to vaše žito staro i kako je skladišteno, ima da se pola sveta razboli.