DRUŠTVENE MREŽE NA METI U FRANCUSKOJ: Blokirati Snepčet, Tiktok i Telegram
Francuski predsednik Emanuel Makron razmišlja o blokadi pristupa društvenim mrežama, ukoliko se za tim ukaže potreba u urgentnim situacijama.
Foto: Unsplash
Ovu ideju šef države je izneo u razgovoru s gradonačelnicima, imajući u vidu da se preko ovih mreža ponekad zakazuju nasilnička okupljanja, a kasnije tako dele "trofeji" u vidu snimaka zapaljenih automobila i opljačkanih radnji.
- Potrebno nam je razmišljanje oko korišćenja društvenih mreža kod najmlađih, o zabranama koje možemo da uvedemo. Kada stvari krenu po zlu, možda bismo mogli da dođemo u situaciju da ih regulišemo ili blokiramo – izjavio je, između ostalog, Makron.
Francuski predsednik je, međutim, istakao da takve odluke ne treba donositi naprečac, kada su strasti zagrejane, već hladne glave.
- Drago mi je što to nismo morali da uradimo – rekao je stanar Jeliseja, ali i dodao da je potrebno organizovati istinsku debatu na tu temu.
To je izazvalo dosta polemika, iz ugla slobode govora i "nedodirljivosti" društvenih mreža. Na udaru su najviše "Snepčet", "Tik-tok" i "Telegram". Makron je već pozvao ove mreže da pokažu osećaj odgovornosti i uklone najosetljivije sadržaje.
Tokom proteklog vikenda, kružilo je lažno saopštenje za medije na osnovu koga je, navodno, Ministarstvo unutrašnjih poslova najavilo ukidanje interneta u najugroženijim naseljima, ali je to ubrzo demantovano. Obe te vesti su se upravo najbrže proširile društvenim mrežama.
Preporučujemo
"EVROPA SE BUDI" Putinov specijalac: Pravi lideri i narod žele Rusiju kao partnera
01. 07. 2026. u 22:22
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KLANICA U KONSTANTINOVKI: Ukrajinci beže, Rusi jurišaju sa isukanim bajonetima
KOMANDANT bataljona je izjavio da ukrajinske oružane snage izbegavaju borbu lakog oružja u Konstantinovki. Prema njegovim rečima, tokom čišćenja naselja, ukrajinski vojnici pokušavaju da izbegnu blisku borbu, jer su inferiorni u odnosu na ruske jedinice u vatrenim obračunima.
01. 07. 2026. u 15:48 >> 15:55
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (1)