PAPA FRANJA: Rat u Ukrajini podstiče više "imperija", ne samo Rusija
PAPA Franja je u danas objavljenim delovima intervjua za švajcarsku televiziju RSI, koja emituje program na italijanskom jeziku, rekao da rat u Ukrajini "podstiču imperijalni interesi, ne samo interesi ruske imperije, već i drugih imperija."
Foto AP
Papa je izrazio spremnost da razgovara sa predsednikom Rusije Vladimirom Putinom da bi pozvao na mir, prenosi Rojters.
On je takođe istakao da bi se povukao sa čela Katoličke crkve ako bi se osetio suviše umornim.
Papa Franja ima 86 godina, a izabran je 13. marta 2013. godine.
Celokupan intervju će biti objavljen u nedelju, a neke delove je danas objavila italijanska dnevna štampa.
BONUS VIDEO: RUSKI LOVCI-BOMBARDERI PONOVO NA ZADACIMA - Snimci borbenih aktivnosti posada u avionima Su-25
Preporučujemo
RAT U UKRAJINI: Američka pametna bomba JDAM korišćena kod Bahmut; Oklopna tehnika stigla u Časov Jar (VIDEO/FOTO)
10. 03. 2023. u 06:45 >> 03:09
(ANKETA) Pitali smo Beograđane šta misle o Luku Bleku? Odgovori su BAŠ "ŠARENI"
09. 03. 2023. u 12:16
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR" Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: "Popović nas je naterao..."
"MENE je to tada smetalo, nisam se snalazila..."
07. 07. 2026. u 09:36
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)