IZRAELCI NAPALI SIRIJU: Zasuli bombama aerodrom u Alepu, napad došao iz pravca Mediterana
IZRAELSKE snage gađale su aerodrom u sirijskom gradu Alepu i oštetile pistu, zbog čega se ta vazdušna luka trenutno ne može koristiti, javila je jutros sirijska državna novinska agencija SANA pozivajući se na vojne izvore.
Foto: EPA/Depositphotos
Sirijska vazdušna odbrana zabeležila je da su projektili ispaljeni u 2.07 po lokalnom vremenu iz Sredozemnog mora, zapadno od priobalnog grada Latakija.
Izrael je od prošle godine intenzivirao napade na sirijske aerodrome kako bi zaustavio Iran u pojačanom korišćenju vazdušnih linija putem kojih isporučuje oružje svojim saveznicima u Siriji i Libanu, uključujući i Hezbolah, podseća Rojters.
BONUS VIDEO: RUSKI LOVCI-BOMBARDERI PONOVO NA ZADACIMA - Snimci borbenih aktivnosti posada u avionima Su-25
Preporučujemo
PRAVA LEPOTICA: Ovo je ćerka Dejana Lutkića - bavi se modelingom (FOTO)
06. 03. 2023. u 17:25 >> 21:00
KAKO JE LjUBA PREŽIVEO STRELjANjE U KRAGUJEVCU Cvetković ispričao dirljivu priču: "Nemac je zasuzio"
06. 03. 2023. u 14:42 >> 21:27
RAT U UKRAJINI: Rusi napreduju kod Marjinke; Bahmut u plamenu - Zelenski objašnjava zašto VSU gine u gradu (MAPA/FOTO/VIDEO)
07. 03. 2023. u 07:19 >> 00:44
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Kardiohirurg upozorio: Ova hrana gora je za vaše zdravlje od pušenja i skraćuje vam život"
KARDIOVASKULARNI hirurg sa više od 25 godina iskustva, koji je i sam preživeo srčani udar, izdao je ozbiljno upozorenje o svakodnevnim namirnicama. Ističe kako je ultraprerađena hrana jedan od vodećih uzroka preuranjene smrti, opasnija čak i od duvana.
05. 05. 2026. u 14:46
Komentari (1)