ZAKLELI SE NA VERNOST: Liz Tras i članovi vlade obećali da će biti istinski odani NJegovom Veličanstvu

10. 09. 2022. u 15:05

PREMIJERKA Velike Britanije Elizabet Tras i članovi njenog kabineta zakleli su se danas na vernost kralju Čarlsu Trećem u donjem domu britanskog parlamenta.

ЗАКЛЕЛИ СЕ НА ВЕРНОСТ: Лиз Трас и чланови владе обећали да ће бити истински одани Његовом Величанству

Foto: AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Portparolka donjeg doma parlamenta Lindzi Hojl prva je obećala da će "biti istinski odana Njegovom Veličanstvu kralju Čarlsu i njegovim naslednicima", a nakon nje to su uradili poslanici sa najdužim stažom u parlamentu i premijerka Elizabet Tras, preneo je AP.

Po tradiciji, svi poslanici polažu zakletvu monarhu nakon što su izabrani za parlament.

Nova zakletva prilikom promene monarha nije pravno obavezujuća, ali svih 650 poslanika donjeg doma britanskog parlamenta će imati priliku da se ponovo zakunu na vernost kralju ukoliko požele.

Parlamentarna zasedanja su prekinuta tokom dana žalosti zbog smrti kraljice Elizabete, ali se donji dom danas okupio u parlamentu kako bi poslanici mogli da odaju poštu preminuloj kraljici.

BONUS VIDEO: "Novosti" ispred Bakingemske palate

 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

CRVENA ZVEZDA IDE U ZAGREB! Žreb je tako odlučio, sledi istorijsko gostovanje crveno-belih