VELIKA BANKARSKA PREVARA U KINI: Nestali depoziti u brojnim bankama u provinciji Henan
KINESKA policija je uhapsila neke osumnjičene i zamrzla njihovu imovinu zbog nestanka depozita u brojnim bankama u centralnoj provinciji Henan, prema zvaničnom policijskom obaveštenju objavljenom u nedelju uveče, javlja Rojters.
Foto: Tanjug
U brojnim bankama u Henanu zamrznuto je više miliona depozita u aprilu, zbog čega firme nisu mogle da isplaćuju zarade radnicima, a pojedinci su ostali bez ušteđevine, što je minulog vikenda izazvalo proteste u toj provinciji.
Policija u Henanu saopštila je da su osumnjičeni kontrolisali brojne lokalne banke preko jedne zajedničke kompanije, navodi se u obaveštenju objavljenom na zvaničnom policijskom nalogu na društvenoj mreži ViČet.
Kriminalna grupa je koristila platforme za finansijske proizvode trećih strana i firmu koju su sami osnovali za prikupljanje depozita i prodaju drugih finansijskih proizvoda, a zatim su odobravali fiktivne kredite kao način za nezakonit prenos sredstava, navodi se u obaveštenju, dodaje britanska agencija.
BONUS VIDEO: UOČI KINESKE NOVE GODINE: Korona ubila lavove i zmajeve
Preporučujemo
NIJE BILO U PRENOSU: Vidite tuču usred finala Vimbldona - evo šta se zapravo desilo! Prvi put u istoriji (FOTO)
10. 07. 2022. u 17:46 >> 18:24
MINI ŠORTS - POGLED NA DUGE NOGE: Zgodna najmlađa premijerka na rok koncertu (FOTO)
10. 07. 2022. u 21:15 >> 08:54
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
AMERIKANAC JASAN: "Ukrajinci, privatno, priznaju da će izgubiti Donjeck, ali..."
POTPREDSEDNIH SAD Džej Di Vens izjavio je danas da su teritorijalna pitanja ključna tačka sporenja u pregovorima.
22. 12. 2025. u 19:29
Komentari (0)