KONAŠENKOV: Uništen ukrajinski PVO „Osa-AKM“, četiri skladišta sa municijom i 13 tenkova
RUSKA vojska je tokom jučerašnjeg dana uništila ukrajinski PVO sistem „Osa-AKM“, 13 tenkova, četiri skladišta sa municijom, kao i 26 jedinica specijalne vojne tehnike ukrajinske vojske, izjavio je portparol ruskog Ministarstva odbrane Igor Konašenkov.
Foto: EPA/Ministarstvo odbrane Ruske Federacije
Takođe je rekao i da su uništena dva raketna sistema „Grad“, osam artiljerijskih baterija u blizini naselja Soledar, Dzeržinsk, Jakovljevka i Bahmut.
Avijacija je takođe gađala i 37 lokacija gde se nalazila ukrajinska vojska i njena vojna tehnika, uništila jednu radiolokacionu stanicu koja se koristila za kontrolu vazdušnog prostora u Slavjansku, a likvidirano je i preko 360 ukrajinskih neonacista, naveo je.
Ukupno je do sada uništeno 462 ukrajinska višecevna raketna lansera, 186 aviona, 129 helikoptera, 1.087 dronova, 328 raketnih kompleksa, 3.386 tenkova i oklopnih vozila, kao i 3.376 jedinica specijalne vojne motorizovane tehnike.
BONUS VIDEO:
S-300 U AKCIJI: Ministarstvo odbrane Rusije objavilo snimak dejstva protivavionskog sistema
(Sputnjik)
Preporučujemo
MEDVEDEV PORUČIO KIJEVU: "Odluke donosite trezveno, a ne pod uticajem kokaina"
02. 06. 2022. u 22:53
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (1)