BIVŠI UKRAJINSKI POSLANIK TRAŽI AZIL U RUSIJI: Ukrajinska vlast krši sve zakone i moralne norme i teroriše civile
BIVŠI poslanik ukrajinskog parlamenta iz stranke "Opoziciona platforma - Za život" Ilja Kiva saopštio je da namerava da zatraži zaštitu i politički azil u Rusiji, prenosi TASS.
Ukrajinska Rada donosi čudne zaključke, Foto AP
- Zvanično izjavljujem da danas u Ukrajini vlast masovno iskorenjuje ukrajinski narod, krši sve zakonske, moralne i norme zdravog razuma, vrši terorističke akte nad civilima, fizički uklanja one nepoželjne, gurajući hiljade ljudi koji su podvrgnuti torturi i egzekuciji u podrume Službe bezbednosti Ukrajine bez optužnice i suđenja, otvoreno teroriše stanovništvo, pušta kriminalce iz zatvora da počine ratne zločine - saopštio je na Telegramu bivši poslanik Vrhovne rade.
On je još napisao da u takvom razvoju situacije mora da saopšti da namerava da "zvanično zatraži zaštitu i politički azil u Rusiji“, navodi TASS.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski naredio je u martu prekid aktivnosti 11 političkih stranaka sa vezama sa Rusijom, a najveća od njih je "Opoziciona platforma za život" koja ima 44 od 450 mesta u ukrajinskom parlamentu.
Partiju vodi Viktor Medvedčuk, koji ima prijateljske veze sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, kumom Medvedčukove ćerke.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski je 12. aprila saopštio da je Medvedčuk pritvoren i na društvenim mrežama objavio fotografiju na kojoj političar sedi sa lisicama na rukama i u maskirnom odelu.
Kasnije je ukrajinski lider ponudio Rusiji da zameni političara za zarobljene ukrajinske vojnike, a sam Medvedčuk je na Telegram kanalu u javnom obraćanju predsednicima Rusije i Ukrajine izašao sa predlogom da ga razmene za pripadnike vojske i stanovnike Mariupolja, prenela su Izvestija.
BONUS VIDEO: UNIFORME, OPREMA, STRANO ORUŽJE I TELA NACIONALISTA: Ovo je ostalo od Oružanih snaga Ukrajine
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
Komentari (0)