PUTIN SE HITNO OGLASIO ZBOG DONBASA: Pogoršava se situacija, Kijev treba da uradi sledeće
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin rekao je da Moskva registruje pogoršanje situacije u Donbasu.
Foto: Profimedia
- Sve što Kijev treba da uradi jeste da sedne za sto sa predstavnicima DNR i LNR i usaglasi političke, ekonomske i humanitarne mere za prekid konflikta - poručio je ruski predsednik posle razgovora sa beloruskim liderom Aleksandrom Lukašenkom.
Kijev ne sprovodi Minske sporazume i zapravo sabotira implementaciju dogovora, dodao je on.
Vlasti Donjecke Narodne Republike (DNR) danas su naredile masovnu evakuaciju stanovništva u Rusku Federaciju zbog opasnosti od ukrajinske ofanzive, saopštio je lider DNR Denis Pušilin, prenosi ruska agencija TASS.
- Predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski uskoro će izdati naređenje vojsci da pređe u ofanzivu, da sprovede plan za invaziju na teritoriju Donjecke i Luganske Narodne Republike - rekao je šef DNR u hitnom apelu stanovništvu.
- Tokom granatiranja naselja DNR mogu biti ugroženi životi i zdravlje građana republike, napomenuo je Pušilin. Zbog toga je od danas, 18. februara, organizovan masovni centralizovani odlazak stanovništva u Rusku Federaciju. Pre svega, evakuaciji podležu žene, deca i stari - rekao je šef DPR.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: KRIZA KOJA BRINE CEO SVET - Da li će narasle tenzije oko Ukrajine eksplodirati u rat?
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)