RAZBILI VRATA I BACILI ŠOK BOMBE: Specijalci upali u stan i shvatili – da su pogrešili!
PRIPADNICI specijalne jedinice nemačke policije (SEK), krajem januara u Esenu, uleteli su u pogrešan stan i sada se izvinili vlasniku jednim bonom od 50 evra za kupovinu na Amazonu.
Foto: AP
U ranim jutarnjim satima 25. januara pripadnici SEK upali su u pogrešan stan, pošto su pogrešili sprat. Razbili su vrata stana i ubacili i šok bombe, ali kada su krenuli da hapse osobe u stanu, ustanovili su da su pogrešili. Studentu, kojeg su probudili, sada je uručeno izvinjenje u obliku bona za kupovinu na Amazonu, što on smatra neprikladnim.
Student, kojeg zastupa advokat Jerg Hufer, tvrdi da su policajci ubacili suzavac i da su mu držali pištolj uperen u glavu, zbog čega i dalje ima posledice. Policajci, međutim, negiraju tvrdnje da su držali pištolj uperen u glavu studenta i da su koristili suzavac, navodeći da hitna pomoć koja je pozvana kod stanara nije ustanovila nikakve povrede.
Advokat tvrdi da je njegov štićenik suočen sa posledicama da ne može da zaspe, niti radi, i da je zbog toga zatražop psihološku pomoć.
Policija je preuzela troškove popravke nastale štete u stanu i medicinskog tretmana mladića. A kao izvinjenje uručila mu je još jedan bon u vrednosti od 50 evra za kupovinu na Amazonu. Advokat smatra da njegov štićenik ima pravo na petocifreno obeštećenje od policije.
A što je zanimljiv detalj, osumnjičeni za krivično delo, kojeg je tada tražila policija, samo je na kratko bio priveden.
BONUS VIDEO - TEŽAK ZADATAK RONILACA ŽANDARMERIJE: Kako izgleda potraga u rekama
Preporučujemo
NE MOŽE BRADA, SAMO BRKOVI: Novo korona pravilo na univerzitetu u Nemačkoj
10. 02. 2022. u 11:07
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ORBAN SE OGLASIO ZBOG SITUACIJE U ZEMLjI: Izdao hitno upozorenje
LIDER mađarske opozicione stranke Fides i bivši premijer zemlje Viktor Orban optužio je danas vladu stranke Tisa da vodi zemlju ka diktaturi, nakon polemike izazvane izjavama bivšeg predsednika Janoša Adera o planiranim smenama državnih funkcionera.
05. 07. 2026. u 12:34
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)