BELA KUĆA OBJAVILA: Bajden ponovo preuzeo predsedničke dužnosti
AMERIČKI predsednik Džozef Bajden ponovo je preuzeo svoje dužnosti nakon rutinskog godišnjge pregleda, objavila je portparolka Bele kuće Džen Psaki.
Foto: Tanjug/AP Photo
On je preuzeo ponovo predsedničke dužnosti nakon što je privremeno preneo ovlašćenja na potpredsednicu Kamalu Haris zbog rutinske medicinske intervencije, preneo je Rojters.
Bajden je ranije danas stigao u medicinski centar "Volter Rid" kako bi prošao rutinsku godišnji pregled, a za to vreme je, tokom rutinske kolonoskopije, prebacio ovlašćenja na potpredsednicu.
CNN dodaje da je proces zahtevao anesteziju i da je tokom tog vremena Kamala Haris postala prva žena u Americi sa predsedničkim ovlašćenjima.
Poslednje informacije o Bajdenovom zdravlju pojavile su se u decembru 2019. godine, kada je doktor koga je Bajden angažovao da, u slučaju da pobedi na izborima, bude u Beloj kući.
Prema tadašnjim informacijama, Bajden, u to vreme 77-godišnjak, je bio zdrav, vispren, koji je spreman da uspešno obavlja dužnosti predsednika.
Bajden puni 79 godina u subotu.
BONUS VIDEO: "FT1P" daje odgovor, kako da osnujete preduzeće?
Preporučujemo
BAJDEN PRENEO OVLAŠĆENjA NA KAMALU: Američki predsednik u bolnici zbog ispitivanja
19. 11. 2021. u 15:40
BELA KUĆA DEMANTUJE: Inflacija zbog pandemije,a ne zbog ekonomske politike
14. 11. 2021. u 23:30
ESKALIRAO SUKOB MASKA I BELE KUĆE: Milijarder pobesneo - Bajden je marioneta
14. 11. 2021. u 08:46
Sada je definitivno puklo savezništvo SAD i Ukrajine: Zelenski uradio nešto nezamislivo
UKRAJINSKO rukovodstvo, nakon više od godinu dana napora da održi stabilne odnose sa administracijom predsednika SAD Donalda Trampa, javno je priznalo krah dosadašnjeg partnerstva.
20. 04. 2026. u 20:41
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
"Potvrđena idiotkinja!" Rus izvređao Melonijevu, Italija uputila protest: "Fašistički ološ, izdala birače"
ITALIJA je uputila oštar protest Rusiji nakon uvredljivih izjava ruskog TV voditelja na račun premijerke Đorđe Meloni, dok joj je predsednik države pružio podršku i osudio skandalozne komentare.
22. 04. 2026. u 08:44
Komentari (0)