ŽIVAHAN JE I VESEO: Advokat posetio Protaševiča u zatvoru
ADVOKAT Inesa Olenskaja posetila je opozicionog beloruskog blogera Romana Protaševiča u zatvoru u Minsku, četiri dana pošto je priveden, saopštila je Beloruska asocijacija novinara danas.
Foto: Tanjug/AP
- Protaševič je dobro, živahan je, pozitivan i veseo, nema razloga za brigu - rekla je ona i dodala da ne može da iznese više informacija, prenosi TAS S.
Takođe, nije mogla da otkrije lokaciju zatvora u kojem se on nalazi.
Beloruske vlasti prizemljile su u nedelju avion Rajanera zbog navodne pretnje bombom, a među putnicima je bio i Roman Protaševič, suosnivač Telegramovog kanala Neksta, koji je u Belorusiji zabranjen kao esktrimistički.
Zbog ovog poteza belorskih vlasti, EU je najavila sankcije Minsku.
Preporučujemo
LAVROV O SLUČAJU AVIONA "RAJANERA": Zapadne zemlje se ponašaju neristojno
27. 05. 2021. u 21:27
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (0)