HRVATSKA NA NOGAMA ZBOG AKCIJE "NEMEZIDA 7": Mladić (21) uhapšen zbog serije zločina - dopisivao se sa maloletnicama, a neke je i silovao
ZAGREBAČKA policija uhapsila je mladića (21) koji je, koristeći društvene mreže, za kratko vreme počinio čak 56 kaznenih dela.
Foto: Profimedia
Na internetu se dopisivao sa maloletnim devojčicama sa kojima se nalazio, a neke je od njih i silovao. Brojni zločini možda nikada ne bi bili ni otkriveni da se nesrećne devojčice nisu poveravale drugaricama, a onda je alarmirana policija.
Akcija hvatanja silovatelja imala je kodni naziv "Nemezida 7", a bili su uključeni policajci iz Zagreba i Varaždina. Na društvenim mrežama su, gotovo dva meseca, pratili mladića koji je nastavljao dopisivanje i ubrzo su došli do zastrašujućih saznanja polnog zlostavljanja dece. Ukupno je bilo 35 devojčica koje su bile žrtve, u spektru različitih nedela sa maloletnicama, od pornografije do podvođenja. Nasilnik je nekoliko maloletnih devojčica i silovao, a neke je ucenjivao da će objaviti kompromitujući materijal ako kažu šta im se dogodilo.
Među žrtvama je čak 31 maloletna osoba, a policija sada istražuje koliko su dugo bile žrtve polnog zlostavljanja i da li je bilo još žrtava.
Postoji aplikacija Red baton, na kojoj žrtve mogu da prijave zlostavljače. U poslednje vreme u Hrvatskoj je bilo više slučajeva da su zlostavljači dolazili u kontakt sa žrtvama preko društvenih mreža, izbegavajući da budu pravovremeno otkriveni.
Policija želi da otkrije da li je mladić imao pomagače, ili je delovao sam. Nastoji da uključi i školski sistem da bi prevencija takvih zločina bila efikasnija, jer je sve više maloletnika koji nasedaju seksualnim predatorima na internetu. Zlostavljač je u zatvoru, a ima indicija da je čak stotinak mladih devojaka u protekle četiri godine bilo u kontaktu sa njim.
BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI
NIKO IZ SRBIJE NEĆE IĆI U BRISEL PRVI PUT U 14 GODINA Vučić: Štitim interese naše zemlje, sprema se veliki sukob
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da sutra neće otići u Brisel na samit EU-Zapadni Balkan jer smatra da mora da štiti interese Srbije i dodao da će Srbija svakako nastaviti evropskim putem.
16. 12. 2025. u 19:58
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"Sinovi i kćeri nacije, spremite se za BORBU, Ruska tvrda MOĆ raste!" General uputio alarmantno upozorenje
RIZIK da bi Rusija mogla da napadne Veliku Britaniju raste, a "sinovi i kćeri" nacije moraju biti spremni za borbu, rekao je komandant britanskih oružanih snaga.
16. 12. 2025. u 11:42
Komentari (0)