"UKRADENI PRINC I IZGUBLJENA PRINCEZA": Premijera predstave u Malom pozorištu "Duško Radović"
NA repertoaru Malog pozorišta “Duško Radović“ u petak, 16.aprila, premijera je predstave „Ukradeni princ i izgubljena princeza“ (dramolet u kineskom maniru) Den Totera, u režiji i adaptaciji Branislava Stefanovića.
FOTO: Pozorište "Duško Radović"
Bajka o ukradenom princu i izgubljenoj princezi počinje pričom o velikoj nepravdi: u davna vremena stvarno je postojao drevni običaj po kom carski tron može da nasledi samo dečak. Zato što devojčice i dečaci nisu jednako vredni! - reči su reditelja Branislava Stefanovića.
- U 'Srednjem cvetnom carstvu' iz naše priče rodili su se carski blizanci, brat i sestra, koji su bili na rođenju surovo razdvojeni. Pošli su svako svojim putem i savladali sve prepreke: i tešku sudbinu, i veliku reku, i ogromnu glad, i putovanje kroz visoke, strme planine i strašnog Velikog zmaja....
Igraju Marijana Vićentijević, Goran Balančević, Arsenije Tubić, Ljiljana Peroš, Nenad Radović, Katarina Dimitrijević, Aleksa Jovčić, Filip Stankovski, Nikola Kerkez, Sandra Rodić, Ivana Adžić i Đorđe Kreća.
Scenograf je Tanja Žiropađa, kostimograf Maria Marković, a kompozitor Dragana Jovanović.
Preporučujemo
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)