FESTIVAL BEOGRADSKE FILHARMONIJE: Pripremljen bogat program, počinje 02. februara
PRVI festival Beogradske filharmonije održaće se od 2. do 13. februara, a tokom ovih dana najavljeno je učešće čak deset ansambala. Filharmonija će ponovo nastupti sa dirigentom Gabrijelom Felcom, a publika će moći da čuje i filharmoničare okupljene u zanimljivim kamernim sastavima - najavljuju iz Filharmonije.
Foto CEBEF
Gabrijel Felc priprema sa orkestrom dva programa koja će biti izvedena u šest termina. Počeće sa programom “Veče Mendelsona” (4 – 6. februara), a dela Stravinskog, Malera i Šuberta zatvaraju festival (11 – 13. februara).
Od kamernih sastava publika će moći da čuje neobični duet harfe i oboe u delima francuskih impresionista, zatim kombinaciju duvača i gudača u kompozicijama Betovena i Šostakoviča, klavirski trio sa violinom i violončelom Bramsa i Mendelsona i gudački kvartet uz muziku Betovena i Mocarta.
Preporučujemo
SVETOSAVSKI KONCERT: U Kripti Hrama Svetog Save nastupa hor Dečijeg Kulturnog centra
25. 01. 2021. u 15:01
NASTAVAK PROSLAVE JUBILEJA: Grupa "Negativ" 13. februara u "Kombank dvorani"
22. 01. 2021. u 10:24
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)