SVI SMO MI ISTI: Na Međunarodni dan osoba sa invaliditetom predstava "Tri praseta" u Futogu
POVODOM Međunarodnog dana osoba sa invaliditetom, 3. decembra u KC "Mladost" u Futogu,biće izveden projekat jednakosti i kreativnosti kroz lutkarsko stvaralaštvo- predstava "Tri praseta".
foto promo
Pod okriljem Sokolskog kulturnog centra "Sokolski Dom", projekat "Svi smo mi isti" okuplja članove dramskog studija "Teatrilo", Udruženja građana za cerebralnu i dečiju paralizu "Sunce" i muzičkog centra "Orfej". Cilj inicijative je razvijanje mašte i kreativnosti kod dece i mladih kroz lutkarske predstave i radionice iz oblasti lutkarstva i pozorišta.
Ovaj jedinstveni projekat uključuje decu sa invaliditetom, obolelu od cerebralne i dečje paralize, koja uz podršku braće i sestara aktivno učestvuju u stvaranju i izvođenju lutkarske predstave. Kroz zajednički rad i umetničko izražavanje, publika, posebno deca predškolskog i školskog uzrasta, ima priliku da dožive priču koja razbija predrasude i osnažuje ideju inkluzivnosti.
Predstava "Tri praseta" adaptirana je u formi teatra senki, u dramatizacija i režiji Ružice Bojović. Glumci su članovi udruženja "Sunce", Emilija Milosavljević i Ružica Bojović.
SVE GORI NA BLISKOM ISTOKU: Sirene zavijaju širom Izraela, počeo novi napad; Iran silovito udara po američkim bazama (FOTO/VIDEO)
DRUGI dan rata na Bliskom istoku, pratite sa nama dešavanja uživo.
01. 03. 2026. u 07:31 >> 22:56
OTKRIVENO KAKO JE UBIJEN HAMNEI: Jedna greška ga koštala života, Tramp imao neočekivanog saveznika
SKRIVEN duboko u svom bunkeru, Ali Hamenei nije očekivao drzak dnevni napad u samom srcu svoje moći.
01. 03. 2026. u 19:16
BIO U POSETI JUGOSLAVIJI `89: Ko je likvidarni ajtolah Ali Hamnei? Istorijski OBRT za Iran - postoje samo DVE opcije
U AMERIČKO-IZRAELSKOM napadu na Iran, ubijen je vrhovni verski vođa, ajatolah Ali Hamnei dok je obavljao svoje dužnosti u kancelariji u Teheranu.
01. 03. 2026. u 12:45
Komentari (0)