CRNOGORSKI "NARODNI POSLANIK": U nacionalnom teataru gostuje predstava Nikšićkog pozorišta
PREDSTAVA "Narodni poslanik" Branislava Nušića (u adaptaciji i režiji Gorana Bulajića), urađena u koprodukciji Nikšićkog pozorišta i Centra za kulturu Pljevlja, gostuje u sredu 17. maja, na Sceni "Raša Plaović" Narodnog pozorišta u Beogradu.
foto Arhiva "Novosti"
- "Narodni poslanik" je po mnogo čemu odredio Nušićev stvaralački put,a ispostavilo se da isti motivi i tipologija ličnosti opstaje i u istorijskim periodima koji su usledili. Pa, i danas, lik skorojevića koji žudi za vlašću nije ništa neobično i nepoznato. Naprotiv, čini se da je upravo osnovni motiv "Narodnog poslanika" danas aktuelan jednako koliko u Nušićevo doba - kaže umetnički direktor Nikšićkog pozorišta Janko Jelić i podseća da ovaj teatar sa ponosom bavi tekstom velikog komediografa i njegovom univerzalnom temom, posle dugog perioda u kome Nušićevi komadi nisu postavljani na scenama u Crnoj Gori.
Glavnog junaka Jevrema Prokića tumači Stevan Vuković, njegovu suprugu Pavku igra Marija Đurić, a u velikom ansamblu su i Maša Božović, Nikola Vasiljević , Anja Drljević, Matija Memedović, Boban Čvorović, Milica Kekić, Pavle Bogojević i drugi.
Scenografiju je osmislila Anka Gardašević, a kostime Olivera Eraković.
Preporučujemo
OD SRBIJE DO AMERIKE: U TOKU SNIMANjE DOKUMENTARNOG FILMA I SERIJALA „SVETI SAVA“
27. 01. 2026. u 12:30
VUČIĆEVO UPOZORENjE UDARNA VEST U RUSKIM MEDIJIMA: Evropa mora da shvati, Amerika se nikad više neće vratiti
IZJAVA predsednika Srbije Aleksandra Vučića, u kojoj upozorava da Evropska unija mora da se suoči sa činjenicom da se Sjedinjene Američke Države nikada neće vratiti starom modelu odnosa sa Evropom, objavljena je kao udarna vest na naslovnoj strani svetskog izdanja ruskog portala Sputnjik, kao i na ruskoj agenciji RIA Novosti.
27. 01. 2026. u 07:44
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
GRAD NA RUBU PONORA: Klizišta odnela zemljište ispod kuća na Siciliji - snimci su JEZIVI (VIDEO/FOTO)
KATASTROFALNO nevreme koje je pogodilo jug Italije izazvalo je nezapamćenu štetu, a najkritičnije je na Siciliji, gde se u gradu Nišemiju urušio čak četiri kilometra dug deo litice. Zbog klizišta je više od hiljadu ljudi hitno evakuisano, jer je klizište bukvalno odnelo zemlju ispod kuća.
27. 01. 2026. u 11:26
Komentari (0)