"MEFISTO" ZA KRAJ SEZONE: Reditelj Haris Pašović priprema premijeru na sceni SNP
PRVI put na sceni Srpskog narodnog pozorišta, jedan od najznačajnijih reditelja u regionu, Haris Pašović, postaviće dramu „Mefisto” po romanu Klausa Mana koja će biti izvedena 12. i 14 jula na samom kraju 162.sezone ovog našeg najstarijeg profesionalnog teatra.
V.Veličković
Ovo je jedan od najznačajnijih projekata Novog Sada kao Evropske prestonice kulture u okviru programskog luka „Tvrđava mira.” Predstava okuplja više od 40 aktera - uz velikane srpskog glumišta Mirjanu Karanović i Miodraga Krivokapića koji će posle 30 godina ponovo igrati na sceni SNP rame uz rame sa prvakinjom Drame - Gordanom Đurđević Dimić,kao i Jelenom Antonijević,Lidijom Stevanović, Sanjom Ristić Krajnov, Strahinjom Blažićem...
- Velika je, za mene, čast i radost raditi u gradu u kom sam umetnički formiran, gde sam završio Akademiju, ali je i posebna čast raditi u najstarijoj pozorišnoj insitituciji na Balkanu, sa zaista sjajnim umetničkim ansamblom – kazao je reditelj Pašović.
Po rečima Milovana Filipovića,direktora Drame SNP, ogroman je izazov u ovakvom trenutku je postaviti jednu tako veliku i složenu produkciju kakav je „Mefisto.”
-Više je razloga da se u taj izazov upustimo a možda najvažniji je što spajamo generacije - onu koja je sa Harisom Pašovićem osnovala „Promenu” , teatar koji je svojevremeno bio pokretač nečeg novog u teatarskom životu bivše Jugoslavije, i generaciju mladih glumaca koja je takođe preko obnovljenog teatra „Promena” skrenula pažnju na sebe i počela da menja teatar u Srbiji - objašnjava Filipović.
Direktor Fondacije „Novi Sad – Evropska prestonica kulture”, Nemanja Milenković ističe da je reč o pozorišnom spektaklu u umetničkom i produkcijskom smislu koji se ne sme propustiti i dolikuje godini titule Evropske prestonice kulture.
Preporučujemo
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (0)